Istampa Mürekkebi

ISTAMPA MÜREKKEBİ

Istampa, içerisinde mühür, kaşe, damga gibi vb. baskı malzemeleriyle bastırarak mürekkeplemeye yarayan mürekkepli çuha veya sünger bulunan kutudur. Bu ürünlerin en önemli diğer bir parçası olan ıstampa mürekkepleridir. Günümüzde ıstampalar çok göz önünde olan eşyalar değildir. Istampanın mekanik versiyonu olan, kendiliğinden ıstampalı kaşeler çok daha pratik olduğundan halk tarafından daha çok tercih edilmektedir.

 

ISTAMPA, KAŞE KULLANIM ALANLARI

Istampa ya da günümüz versiyonu kaşeler, resmi daire çalışanlarından esnaflara herkesin bir şekilde iş evrakları için kullanması gereken mekanizmalardır. Hatta çoğu meslek grupları, evrak işleri dolayısıyla  birden çok kaşeyle çalışmak durumundadır. 

 Kaşe kullanımı bu kadar yoğun olduğundan ıstampa, kaşe mürekkepleri önem taşımaktadır. Kaşenin mürekkebi her bittiğinde yeniden kaşe yaptırmak bir hayli maliyetli olacağından kaşenize ve evraklarınıza uygun mürekkepler cebiniz için doğru tercih olacaktır. Aynı zamanda resmi evraklarda imza niteliği taşıyan mühürleme önem taşıdığından mürekkebin zaman içinde kalıcılığını yitirmemesi mürekkep seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlardandır. Özellikle kaygan yüzeylere uygulanan kaşe sonrası mühür hemen çıkabilir (kuşe kağıdı gibi). Bu sebepten dolayı hem kaşeyi uygulayacağınız zemini iyi seçmelisiniz hem de kaşe mürekkebinizin kalitesinden emin olmalısınız. Kaşe mürekkebinizin kullanma talimatında, mürekkebin hangi zeminlere uygun olduğu yazmaktadır. Talimatlara uygun seçimler yaparak belgelerinizi garantiye alabilirsiniz.

 

KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesiyle  Colop, Picador, Kraf, Artline markalarının ıstampa , kaşe mürekkeplerine kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz.