Şovale

ŞÖVALE 

Resim yapmayı sevenlerin ya da resim yapmayı meslek haline getirip ressam olan kişilerin tercih ettiği bir üründür şövale. Genel olarak üçayaklı tahtadan yapılmış olarak karşımıza çıkan bu ürün üzerine tuvali yerleştirerek resim yapmayı daha rahat ve kolay bir hale getirmek için tasarlanmıştır. Bazı şövalelerde fırçalarınız koymanız için özel alan bulunmaktadır ve bu size resim yaparken büyük kolaylık sağlar.

 

NEDEN ŞÖVALE KULLANMALIYIZ

Şövale kullanımı resim çizerken daha az yorulmanızı sağlayacak bir üründür. Resim karşısında dik bir konumda oturarak resminize eşit mesafede durmanızı ve karşıdan bakmanızı sağladığı için resmin kusur ve hatalarını rahatlıkla görmenizi kolaylaştırır. Şövale sadece resmi yaparken değil sergilerken de bize kolaylık sağlar.

 

ŞÖVALE SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

Öncelikle şövaleniz kullanışlı olmalıdır katlanabilir şövale tercih ederek hem daha az yer kaplamasını hem de kolay taşınmasını sağlayabilirsiniz. Şövalelerinizin ayak kısımları dayanıklı olmalıdır ani bir düşme anında hemen hasar görmemelidir. Şövale almak istiyorsanız LUTART markasının şövalelerine göz atabilirsiniz. Şövale konusunda sürekli olarak kendini geliştiren ve farklı modellerde üretim yapan bir anlayışa sahiptir. Standart ahşap şövalelere farklı bir hava katmak ve işlevselliğini artırmak için ayak kısımlarına yerleştirilen tekerler şövalenin taşınmasını kolaylaştırır ayrıca fırçaları koymak için tuvalin alt kısmına yerleştirilen bölmek kullanışlılığı artırmaktadır. LUTART metal şövalelerde üretmektedir ince ve şık görünümlü bu şövalelerde oldukça dayanıklı ve kalitelidir.