Kol Saati

Kol Saati

Saat denildiği zaman ilk aklımıza gelen zaman kavramıdır. Zaman algımızı saatlere bakarak kontrol ederiz. Kol saatleri de gerek zamanımızı kontrol edip planlamamıza yardımcı olan, gerekse tamamlayıcı şık kol aksesuarı olarak günlük hayatımızda yerini almaktadır. Diğer saatlere nazaran kol saatleri ihtiyaç duyduğumuz her an saati öğrenme pratikliğini bize sunmaktadır. Bugün baktığımız zaman hem kadınların hem de erkeklerin kullandığı ihtiyaç duyulan bir aksesuardır. Her zevke hitap eden, kişiliğinize ve tarzınıza uygun birçok saat modeli bulabilirsiniz. Kol saatlerinin; dijital saat, klasik saat, spor kol saatleri, analog kol saatleri gibi çeşitli ürün yelpazesine sahiptir. Aynı zamanda özel günlerde sevdiğiniz insanlara alabileceğiniz şık, kaliteli saatler, hediye seçenekleriniz arasında yerini alabilir.

 

Kol Saatleri Çeşitleri

Kol saatlerinin aslında birçok çeşidi vardır ama üretim şekli olarak üçe ayrılır; Analog kol saatleri, dijital kol saatleri ve akıllı kol saatler.

Analog Saatler; Kadranında rakamların, akrep ve yelkovanın olduğu daha çok klasik modellerde gördüğümüz, el işçiliğinin de ön plana çıktığı saat çeşididir. Diğer saatlere göre okunması daha zor olabilmektedir. Klasik sevenler , ünlü markaların çıkardığı şık, zarif analog saatler için bizi tercih edebilirsiniz

Dijital Saatler; Dijital saatler sayısaldır. Analog saatlerinin aksine dakikalar saniyeler sayılarla gösterilir. Okunması daha pratiktir ve günümüzde kullanımı çok yaygındır. Daha çok sportif tasarımlara ön plandadır. Pille çalışabildiği gibi şarjda edilebilir.

Akıllı saatler; Klasik saatlerden daha fazla işleve sahip olan akıllı saatler, teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok yeni özelliği beraberinde getiriyor. Akıllı cep telefonlarınıza bağlayarak senkronize çalışmasını sağlayabilir ve bildirimlerinizi mesajlarınızı saatiniz üzerinden kontrol edebilirsiniz.

 

Kol Saati Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kol saati satın alırken bileğinizin kalınlığını ölçerek ve kayış uzunluğunu göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Büyük ya da küçük kasalı saatler seçerken de bilek ölçünüze dikkat etmelisiniz.

Kol saati kayışlarında dikkat etmeniz geren diğer konu da kayışın materyalidir. Eğer alerjiniz varsa ona göre metal, suni deri gibi birçok detaya dikkat etmeniz gerekir.

Alacağınız saatin su geçirme özelliği olup olmadığı da mutlaka araştırmanız geren konulardan bir tanesidir.

Saat seçerken camın dayanıklılığı çizilmelere, tozlanmalara karşı hangi cam türleri olduğunu araştırabilirsiniz.

Saatinizin garanti belgesini, süresini ve orijinalliğini de mutlaka kontrol etmelisiniz.

Kol Saati

Sonuç bulunamadı.