Arşiv Dosyası

ARŞİV DOSYASI

Genellikle uzun ömürlü şekilde saklanması gereken evrakların veya önemli kâğıtların korunması için arşiv dosyası tercih edilir. Bu dosyalar genellikle uzun ömürlü olmaları için daha kaliteli olanları tercih etmeliyiz. Arşiv dosyası daha çok okullarda ofislerde özellikle emniyet müdürlüklerinde sıklıkla görürüz. Arşiv dosyalarının en büyük avantajı ise birikmiş birçok dosyanın aynı anda arşivlenmesi için kullanılır. Aynı zamanda bu dosyalar ile evrakları veya dosyalar taşımak da kolay olur. Üstelik bir konu veya bir kişi hakkında birikmiş olan dosyaları aynı anda bulmamız açısından da kolay olur.

 

ARŞİV DOSYASI KULLANIM ALANLARI 

Oldukça geniş bir kullanım alanlarına sahip olan Arşiv dosyası genellikle evrakların veya kâğıtların kullanıldığı her yerde karşımıza çıkar. Okullarda öğrencilere ait bilgilerin saklanması için kullanılır. Emniyetler sabıka dosyalarının arşivlenmesi için kullanılır. Ofislerde özellikle sekreterlik bölümlerinin yanında bulunur.  Bunun gibi birçok alanda sıklıkla karşımıza çıkar.

 

ARŞİV DOSYASI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 

Arşiv dosyası alırken özellikle uzun ömürlü kullanabileceğimiz dayanıklı ürünleri tercih etmeliyiz. Özellikle arşiv dosyası alırken saklayacağımız evrağın veya kâğıdın boyutundan bir kademe daha büyüğünü almalıyız ki kâğıtlarımız zarar görmesin. Aynı zaman da kenarlarının da yapışkanlarının sağlam olanını tercih etmeliyiz.  Işığa ve ısıya dayanıklı olan, çok ince olmayan arşiv dosyalarını da tercih etmemiz gerekir.

 

Arşiv Dosyası