Asetat

ASETAT KAĞIDI 

Saydam ve ince bir kağıt türü olan asetat kağıdı tepegözle sunum yapılacağı zaman tepegözün üzerine yerleştirdiğinizde üzerinde bulunan şekil ve yazıları yansıtarak sunum yapımını sağlardı. Şimdilerde ise sunumlarda power point kullanıldığı için bu alandaki kullanımı biraz gerilemiş olsa da hala önemini yitirmemiş ve yerini harita çizimi, resim çizimi gibi alanlara bırakmıştır ve bu alanlarda yaygın şekilde kullanılmaktadır.

 

ASETAT KAĞIDI NASIL KULLANILIR

Öncelikle asetat kağıdında çizim yapmak için her kalem uygun değildir. Özel olarak üretilen asetat kalemleri ile çizim yapılması daha profesyonel iş çıkarır.. Çizmek istediğiniz nesnenin üzerine asetat kağıdını yerleştirip dilediğiniz gibi çizimlerinizi yapabilirsiniz. Çizimde bir hata olduğunda asetat kaleminin arkasında bulunan silgi ile ya da kolonyalı mendil ile yanlış yaptığınız çizimi kolaylıkla silebilme imkanınız vardır. Bunun yanı sıra asetat kağıtları harita üzerine yapıştırılarak haritada kolaylıkla çizim yapmayı ve planlama yapmayı da sizler için kolaylaştırır.

 

ASETAT KAĞIDI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Asetat kağıtları yapılacak işin ya da çizilecek belgenin boyutuna göre seçilmelidir ki daha düzgün ve kusursuz bir görüntü elde edelim. Birçok çeşidi bulunan bu kağıtların kaliteli seçilmesi de yaptığımız iş açısından önemlidir. Sarff, Mapi, Sırdaş gibi markalar hem asetat kağıdı hem de diğer kırtasiye ürünleri açısından beklenti ve kaliteyi en iyi şekilde karşılayan markalar arasındadır. Yapışkanlı asetat kağıtları da kullanımı ve çizimleri bakımından oldukça kolay ve pratiktir. Şeffaf, sarı, mavi, kırmızı gibi renk seçenekleri bulunan asetat kağıtlarının en fazla tercih edilen türü şeffaf asetat kağıtları olanlardır. Fakat isteğe ve yapılacak çizime bağlı bağlı olarak diğer türlerde kullanılabilir.

 

 

Asetat