Boyama Markörü

BOYAMA MARKÖRÜ

Boyama markörü normal markörlerin içerisindeki boyanın daha fazla kalıcı olması için fırınlanmış halidir. Boyama markaları plastik ve cam gibi boyayı tutmayan yüzeylerde kullanılan kalemdir. Boyama markörü temizlenmesi de çok kolaydır. Yüzeydeki bir yanlışı veya fazla boyayı silmek için sadece mendil kullanmak bile yeterlidir. Boyama markörleri genellikle paint markör olarak da bilinir. Boyama markörü farklı renklerde ve uçlarda bulmak da mümkündür. Çizim ve boyama işlerinde sık sık kullanılır. Boyama markör'ü ile sanatçılar eşsiz portrelerde çizmektedirler. Bu markörü çok tercih edilmesinin diğer bir sebebi de uygulanmasının çok kolay olmasıdır. İllüstrasyon sanatçılarının olmazsa olmazları arasındadır.

 

BOYAMA MARKÖRÜ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Boyama markörü kullanırken özellikle doğru malzemenin tercih edilmesi gerekir. Boyama markörü kullanırken markör kâğıdı kullanılmalıdır. Boyama marköründe boyama yapılacak yüzeyin boyutuna göre ucu seçilmelidir. Bu markörü kullanırken ilk önce boyanacak yerin kurşun kalemle hafifçe çizilmesi gerekir.

 

BOYAMA MARKÖRÜ FİYAT VE MARKALARI 

Boyama markörü birçok marka tarafından satılmaktadır. Bu markaları arasından doğru tercihi yapmalıyız. Hem kaliteli boyama markörü alabilir hem de daha uygun fiyatlara bulabiliriz. Özellikle piyasada Artline gibi çok kullanan markalar tercih edilenler arasındadır. Boyama markörü fiyatları da kullanılan malzemeye ve markaya göre çeşitlilik göstermektedir. Özellikle kaliteli bir boyama markörü alacaksak fiyat farkı elbette oluşur. Fakat boyama markörü çok pahalı ürünler değildir. Her bütçeye uygun fiyatlı boyama marker bulmak mümkündür.