Cam Boyası

CAM BOYASI

Cam boyamak hobi olarak yapabileceğiniz bir iştir evinizdeki sıkıcı eski vazoları boyayarak yeni görünümler kazandırabilirsiniz ya da bardaklarınızı renklendirebilirsiniz. Fakat cam yüzeyler boyanması en zor yüzeyler arasında yer almaktadır. Cam yüzeylere uygulanan her boya güzel durmaz bazen yüzey boyayı tutmaz ve en ufak sorunda boya çıkmaya başlar. Bu yüzden cam yüzeyleri boyamak istiyorsanız özel cam boyalarını kullanmanız gerekir.

 

CAM BOYAMASI NASIL YAPILMALIDIR

Öncelikle boyamak istediğiniz cam nesneyi seçin bu nesne bir vazo, bardak, dolap camı ya da başka bir şey olabilir. Boyamadan önce boyanın uygulanacağı yüzeyi temizleyin üzerinde toz olan camların boyaması zor ve kötü olacaktır. Boyaya başlamadan önce ne çizeceğinize ya da nasıl boyama yapmak istediğinize karar verin çünkü cam yüzeylere yapılan boyanın çıkması zordur. Fırça çeşitlerini boyama yapacağınız yüzeye göre belirleyebilirsiniz eğer yüzey büyükse geniş fırçalar küçükse daha ince fırçalar tercih edilmelidir. Eğer cam boyaması yapmaya yeni başladıysanız şablon kullanabilirsini boyayacağınız nesnenin iç kısmına yerleştirdiğiniz şablon sayesinde çiziminizde simetrik bir sorun olmayacak ve boyamalarda belirlediğiniz şekilde gerçekleşecektir.

 

NOVA COLOR CAM BOYASI

Küçük veya büyük şişeler halinde satılan NOVA COLOR cam boyaları kaliteli ve parlak renklere sahiptir uyguladığınız yüzeyde kendini belli edecek bir değişim gerçekleştirir. Setler halinde ya da tekli olarak cam boyası satın alabilirsiniz. Setlerin içerisinde bulunan boyalar ihtiyacınızı daha rahat karşılar.

Cam Boyası