Cam Kalemi

CAM KALEMİ

Cam kalemi normal kalemlerin cam yüzeylerde tutunamadığı durumlar için kullanılan kalemdir. Cam yüzeylerde yapılacak olan yazı ve boyalarda kullanılan kalemdir. Cam kalemi özel mürekkebi ile cam yüzeylerde etkili bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir.. Cam kaleminin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Diğer çeşitleri ile başka yüzeylere de kolaylıkla çizim yapılabilir. Cam kalemi ile yazının tutmadığı zor yüzeylere yazı yazmak için en çok tercih edilen kalemlerdir. Bu kalemlerinin cam, ahşap, plastik yüzeyler için kullanılan çeşitleri vardır. Cam kalemlerinin uçları da çeşitlilik gösterir.  Kesik uçlu ve yuvarlak uçlu Cam kalemleri olmak üzere ikiye ayrılır.

 

CAM KALEMİ KULLANIM ALANLARI

Cam kalemlerinin birden fazla kullanım alanları bulunmaktadır. Özellikle cam yüzeylerin kılabileceği yerlerde camların belirginleştirilmesi de kullanılabilir. Evinizde dekorasyon yapmak için de cam kalemlerini kullanabilirsiniz. Veya almış olduğunuz cam hediyeleri özelleştirebilirsiniz. Cam kalemi aynı zamanda ahşap yüzeyler için de kullanılmaktadır. Ahşap yüzeylerdeki çizikleri kapatma da kullanılabilir. Cam kalemi sayesinde cam yüzeyleri her gün farklı renklere boyayarak konsept oluşturabilirsiniz.

 

CAM KALEMİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Cam kalemi alırken ilk olarak ihtiyacınıza göre renk seçmelisiniz. Renk seçimini tamamladıktan sonra çizimi yapılacak yüzeye uygun ucu tercih etmelisiniz. Cam kalemleri özellikle bilindik markalardan almaya özen göstermelisiniz. Cam kalemi alırken özellikle Edding gibi tanınan markaları da tercih etmek önemlidir.