Cetveller ( Ofis + Okul )

 CETVELLER

Çizim yapmak veya düzgün şekiller çizmek gerektiği zaman ihtiyacımız olan en önemli araç cetvellerdir. Farklı uzunluklarda ya da farklı maddelerden yapılan cetveller insanların sıklıkla ihtiyaç duyduğu bir üründür. Şekil, boyut ve ham madde olarak farklı olan cetvelleri yapacağınız işi veya kullanacağınız yeri temel alarak seçmeniz önemlidir. Cetvel çeşitlerinin bazıları şunlardır;

ÇELİK CETVEL: Ham maddesi çelikten yapılmış olan bu cetveller oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Esnek veya sert formlarda satılmaktadır fakat esnek olan çelik cetveller daha fazla tercih edilmektedir. Kolaylıkla eğip bükebileceğiniz bu cetveller çizimi kolaylaştırır.

TAHTA CETVEL: Tahtadan yapılan ve sert olan bu cetveller okullarda özellikle küçük çocukların kullanımında tercih edilir. Sağlığa zararsız ve kullanımı basittir. Çocuklarınız için gönül rahatlığı ile tercih edilebilcek bir üründür.  PLASTİK CETVEL: Sert plastikten üretilen bu ürünlerin esneme payı vardır ve oldukça sağlamdır. Ofislerde ve okullarda tercih edilebilir. Kullanımı ve taşınması oldukça kolay ürünlerdir. Öğrenciler tarafından çokça tercih edimektedir.  T CETVEL: Teknik çizimlerin ve mühendislerin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Dayanıklı yapıya sahiptir boyu diğer cetvellere göre daha uzun olmaktadır.

 

CETVEL SEÇİMİ 

Yapacağınız iş seçeceğiniz cetvel için oldukça önemlidir. Profesyonel anlamda çalışıyorsanız en iyisi çelik ve t cetveldir fakat okul veya ofis için cetvel tercih edecekseniz tahta veya plastik cetvel işinizi görecektir. Uygun fiyatlı cetveller seçerken SÜDOR ya da LUTART gibi güvenli ve kaliteli markalara göz atmanız seçiminizi kolaylaştıracaktır.