Ciltleme Malzemeleri

CİLTLEME MALZEMELERİ

Ciltleme malzemeleri, ciltleme için gerekli olan tüm ürünleri kapsamaktadır. Bu malzemeler; ciltleme makineleri, karton, plastik ve ısısal cilt kapakları, ciltleme kiti, dosya sırtlığı, laminasyon sarf malzemeleri, Perçinli Sarf Malzemesi, Plastik Spiral, Tabela Poşeti, Tel Spiral, Ciltleme Sarf Malzemeleri gibi olarak sıralanabilir.

Ciltleme işlemi, kitaplarınızın, defterlerinizin korunması ve bir arada kalması için asırlardır uygulanan bir işlemdir. Ciltleme işlemleri kitaplar rulo halinden çıkıp dikdörtgen haline gelmesinden beri daha basit malzemelerle yapılmaktadır. Günümüzde daha korunaklı malzemelerle ve daha teknik bir yapımla uygulanan ciltleme işlemi için çok daha çeşitli ve isteğinize uygun malzemeler bulunmaktadır. 

Cilt kapaklarında genel olarak asetat kağıtları bir başka deyişle şeffaf kağıtlar kullanılır. Ciltleme işlemi sırasında kullanılan bir diğer malzeme ise spirallerdir. Spiraller, sayfaları ünite halinde birleştirmek için kullanılır. Spiraller, üretildikleri malzemeye göre tel spiraller ve plastik spiraller olarak ikiye ayrılır.

 

CİLTLEME İŞLEMİNİN AVANTAJLARI

Ciltleme makineleri ve işlemi sayesinde, notlarınızı kitap haline getirerek toplu bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ciltleme işlemi sayesinde defterlerinizi ve kitaplarınızı korunaklı bir şekilde saklayabilirsiniz. Ciltleme işlemini evde kendiniz yaparak ekstra matbaa maliyetinden kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda ciltleme işlemi son derece kolay ve hızlıdır.

Kalemkutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesi ile ciltleme için ihtiyacınız olan her türlü eşyaya hızlı ve güvenilir erişim sağlayabilirsiniz.

 

Ciltleme Malzemeleri