Çini Mürekkebi

ÇİNİ MÜREKKEBİ

Çini mürekkebi bir diğer adıyla Hint mürekkebi, çizim yapmak ve yazı yazmak amacıyla kullanılan bir mürekkeptir. El sanatları alanında geçmişten günümüze büyük önem taşıyan çini mürekkebi sadece profesyonellerce değil amatör olarak sanatla ilgilenen insanların da tercihidir. Bir zamanlar yazı yazmak ve baskı yapmak için kullanılan çini mürekkep, günümüzde çizgi romanlar için vazgeçilmezdir. Aynı zamanda çini mürekkep, yazı ve çizimle ilgilenen birçok sanatçının sanatını güzelleştirir. Evde hobi olarak resim, çizim ve yazıyla uğraşıyorsanız çini mürekkebi tercih edebilirsiniz. 

ÇİNİ MÜREKEBİ KULLANIMI

Çini mürekkepleri genel olarak çözücü ve bağlayıcı içerir. Bu bağlayıcı maddeler suya dayanıklıdır ve  koruyucudur. Bu sebepten dolayı çini mürekkebi, kalıcı bir etki yaratır.

Çini mürekkeplerinin nasıl ve ne amaçla kullanılacağı, mürekkebin kullanılacağı kalemin ucunun kalınlığı ve şeklidir. Kalemlerin bazısı çizim yapmak için daha uygunken bazısı kaligrafi çalışmaları için tasarlanmıştır. Kalem uçlarının her birinin incelik ve tasarımına göre farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Koyu kıvamlı olarak satın aldığınız çini mürekkebinizi, biraz su katarak performans kaybı olmadan inceltebilir, Akışkan çini mürekkebinizi direkt olarak, ilave yapmadan kullanabilirsiniz. Sadece siyah çini mürekkebi olarak değil kırmızı, mavi, sarı, turuncu, lacivert gibi renklerde de satışı olan çini mürekkebini yazı yazmadan boyamaya, mürekkep gerektiren tüm işlerinizde kullanabilirsiniz.

KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesiyle Picador, Pebeo, Südor gibi markaların çini mürekkeplerine kolay ve güvenilir erişim sağlayabilirsiniz.