Çizim Kağıdı

ÇİZİM KAĞIDI 

Resim bazılarımız için önemli bir tutkudur. Tutkumuzu en iyi şekilde yansıtmamız içinde bazı araç gereçlere ihtiyaç duyarız çizim kağıtları bu araç gereçlerin başında gelmektedir. Kalın yapıda olan bu kağıtlar kurşun kalem ile çizilen resimler silinmeye çalışıldığı zaman fazla hasar görmez kolay yırtılmaz. Bu kağıtlar ya büyük rulolar halinde ya da belirli boyutlarda kesilmiş şekilde satılır. Çizim kağıtları farklı boy, marka ve çeşide sahip oldukları için seçmesi zordur.

 

ÇİZİM KAĞIDI KULLANIMI 

Rulo şeklinde satın aldığınız çizim kağıtlarını çizim tahtasına yerleştirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz ya da duvara veya evinizin ve atölyenizin herhangi bir yerine rulo çizim kağıdı yerleştirerek çizim yapabilirsiniz. 50 metre uzunluğunda bile bulabileceğiniz çizim kağıtları defalarca resim yapmanızı sağlayacak rulo resim kağıtlarının yanı sıra kesilmiş şekilde çizim kağıtları bulmak mümkündür. CANSON ya da DİLMEN gibi markaları tercih edebilirsiniz.

 

ÇİZİM KAĞIDI SEÇİMİ 

Çizim kağıtları yapı olarak sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Beyaz renkte bulunan bu kağıtlar sizin hayal gücünüz ile renklenecektir. Çizimleri rahatlıkla yapabilecek boyutlarda çizim kağıtları tercih edilmelidir. Çizim kağıtlarını sürekli kullanan biri iseniz rulo şeklinde çizim kağıtlarını tercih edebilirsiniz fakat bir defaya mahsus çizim kağıdına ihtiyaç duyuyor veya rulo şeklindeki çizim kağıtlarını kullanmakta zorluk çekiyor iseniz farklı boyutlarda kesilmiş olarak satılan çizim kağıtlarını tercih edebilirsiniz. CANSON çizim kağıtlarını A4 boyutunda bile bulmak mümkündür. 

Çizim Kağıdı