Conklin All American Sunburst Orange/Gold Tükenmez Kalem CK71416

Durum: Stokta
1930'lu yıllardaki Conklin All American serisinin modern bir yorumudur.All American koleksiyonu, el yapımı volkanik reçinelerden imal edilmektedir. Ka
Nakit Fiyat: 1297.18 TL Taksitli Fiyat: 1441.31 TL
ADET:Düz Yazı El Yazısı Yazı İstemiyorum

1930'lu yıllardaki Conklin All American serisinin modern bir yorumudur.
All American koleksiyonu, el yapımı volkanik reçinelerden imal edilmektedir. Kaliteli bir kalemi daha ucuza sunma fikrinden yola çıkılarak üretilen bu seride ünlü Conklin 'rocker-style' cep klipsi bulunmaktadır.
Klips ve metal aksamlar en üst kalitede çelik üzeri altın kaplamadır.
Bir çok Conklin kalemde olduğu gibi All American serisinde, patenti firma tarafından 1918 yılında tescil ettirilen mekanizmalı klips "Rocker-style" ile donatılmıştır. Bu son derece fonksiyonel klips sayesinde kalem, gömlek veya cekette rahatlıkla taşınabilir.
Çevirmeli mekanizma
"Parker" kalem tipi standart refill
Ölçüleri : 
Çap: 15mm Uzunluk :132mm Ağırlık : 26gr.

Conklin 1898 Hakkında :

Amerika Birleşik Devletlerin Toledo kentinde 1898 yılında kurulan Conklin Pen Company dolma kalemlerin en önemli ve yenilikçi üreticilerinden biri olarak anılır.
Firma kurucusu ve mucit Roy Conklin, dolma kalemi daha pratik ve rahat kullanımlı hale getirmek için Crescent Filler™ (Hilal Şekil Pompa) sistemini tasarladı ve geliştirdi. Hilal şeklinde ve kalemin gövdesinden çıkan bir metal parçayla aktive edilen Crescent Filler, kalemin tek elle doldurulmasını sağlayan dahice bir buluştu. Hilal bastırıldığında dahili basınç çubuğu kauçuk pompayı sıkıştırıyor, bırakıldığında ise oluşan basınç farkıyla mürekkep pompa tarafından rezervuara dolduruluyordu.
Amerikan edebiyatının babası olarak anılan Mark Twain, 1903 yılında bu kendi kendine dolan Conklin Crescent Filler sistemine duyduğu hayranlığı şu sözlerle ifade etmiştir: "Bu kalemi on kaleme değişmem çünkü pompasını karnında taşıyor ve istesem de kaybetmem mümkün değil."
Conklin All American Sunburst Orange/Gold Tükenmez Kalem

Peşin Fiyatına
160.15 TL x 9
Peşin Fiyatına
360.33 TL x 4
Peşin Fiyatına
160.15 TL x 9
Peşin Fiyatına
160.15 TL x 9
Peşin Fiyatına
360.33 TL x 4
Conklin All American