Conklin Glider Chased1940 Fildişi Guilloche Gövde Altın Klips Tükenmez Kalem

Durum: Stokta
Dokusunda 1940’lardaki orijinal modelin karakteristik çizgilerini barındıran yeni Glider koleksiyonu, nostaljik tarzda işlemeleri ve eskimeyen fi
Nakit Fiyat: 1448.97 TL Taksitli Fiyat: 1609.97 TL
ADET:

Conklin Glider Chased1940
Dokusunda 1940’lardaki orijinal modelin karakteristik çizgilerini barındıran yeni Glider koleksiyonu, nostaljik tarzda işlemeleri ve eskimeyen figürü ile eski ve yeniyi buluşturuyor. Katı reçine çubuklarının üzerine Chasing (Aznavur) uygulanarak elde edilen zikzaklı ve kıvrımlı antika desen, suda yayılan dalgacıkları çağrıştırır. Bu desen tekniği ilk yapıldığı dönemde elle oyularak uygulanmaktaydı, günümüzde fransızca guilloche olarak bilinen teknik, hassas oyma makinalarında kalemlerin gövdelerine elden daha hassas uygulanmaktadır.
Kapağın üstü ve klips, Conklin logosu işlemelidir. Orta halka ise hilal motifleriyle süslenmiştir.
Çevirmeli mekanizma


Conklin 1898 Hakkında :

Amerika Birleşik Devletlerin Toledo kentinde 1898 yılında kurulan Conklin Pen Company dolma kalemlerin en önemli ve yenilikçi üreticilerinden biri olarak anılır. 
Firma kurucusu ve mucit Roy Conklin, dolma kalemi daha pratik ve rahat kullanımlı hale getirmek için Crescent Filler™ (Hilal Şekil Pompa) sistemini tasarladı ve geliştirdi. Hilal şeklinde ve kalemin gövdesinden çıkan bir metal parçayla aktive edilen Crescent Filler, kalemin tek elle doldurulmasını sağlayan dahice bir buluştu. Hilal bastırıldığında dahili basınç çubuğu kauçuk pompayı sıkıştırıyor, bırakıldığında ise oluşan basınç farkıyla mürekkep pompa tarafından rezervuara dolduruluyordu.
Amerikan edebiyatının babası olarak anılan Mark Twain, 1903 yılında bu kendi kendine dolan Conklin Crescent Filler sistemine duyduğu hayranlığı şu sözlerle ifade etmiştir: "Bu kalemi on kaleme değişmem çünkü pompasını karnında taşıyor ve istesem de kaybetmem mümkün değil."  

Peşin Fiyatına
178.89 TL x 9
Peşin Fiyatına
402.49 TL x 4
Peşin Fiyatına
178.89 TL x 9
Peşin Fiyatına
178.89 TL x 9
Peşin Fiyatına
402.49 TL x 4
conklin symetrik 3