Conklin Mark Twain Crescent Filler™ Pompa Dolma Kalem -Rose Gold Aznavur/Siyah - 3 Farklı Uç Seçeneği

Durum: Stokta
Conklin, Mark Twain Crescent Filler serisine dört yeni dolma kalem modeli ekleyerek 1898’ de başlayan tarihinin ilk yıllarını kutluyor. Kurucusu Roy C
Nakit Fiyat: 2977.51 TL Taksitli Fiyat: 3308.34 TL
ADET:


Conklin Mark Twain Crescent Filler™
Conklin, Mark Twain Crescent Filler serisine dört yeni dolma kalem modeli ekleyerek 1898’ de başlayan tarihinin ilk yıllarını kutluyor. Kurucusu Roy Conklin, “Kendiliğinden Dolan Kalem” olarak bilinen hilal pompalı Crescent Filler’ın mucidi ve patent sahibidir. Crescent Filler, dolum mekanizmasını içinde barındıran ve pratik bir şekilde dolan ilk dolma kalemdir.

Şimdiye kadar defalarca taklit edilen kalem, bugün bile alanında rakipsizdir. Başarısının altında basit ama dahice bir tasarım ve bir yüzyılı aşan tecrübe birikimi yatmaktadır. Dolumu o kadar rahattır ki tüm işlem tek elle yapılabilir. Gövdedeki kilit yüzüğü Hilal Pompa’nın istenmeden aktive edilmesini engeller.
Dünyaya Hukleberry Finn’in Maceraları ve Tom Sawyer’ın Maceraları gibi evrensel klasikleri kazandıran, Amerikan edebiyatının önderi olarak bilinen Mark Twain, Conklin Crescent Filler ile tanıştığı 1903 yılından itibaren bu çok sevdiği kalemi neredeyse hergün kullanmış ve bu yüzden de ismi Crescent Filler ile özdeşleşmiştir.
1900’lü yılların başlarındaki orjinal modellerle aynı renk ve desende reçineden üretilen Spearmint (yeşil-siyah), Halloween (turuncu-siyah) ve Mocha (fildişi-siyah) motifleri sıradan bir mermer deseni değildirler. Siyah reçinenin ana renkle adeta akan bir lav gibi bütünleşmesi için çok titiz bir reçine üretim tekniği uygulanmaktadır. Mart Twain’in bir asır önce kullandığı kalemin replikası olan dördüncü model ise pembe altın kaplama metal aksama ve orjinalinde olduğu gibi Chasing (Guilloch veya Aznavur diye de bilinir) işlemeli siyah reçine gövdeye sahiptir.
Chasing bir nakış çalışmasıdır. Satıhın hemen altına hassas ve dekoratif desenler işlenir. 1900’lü yılların başlarında çoğu kalem sert siyah kauçuktan üretilmekteydi. Chasing işlemi sayesinde tekdüze görüntüdeki kalemler yaratıcı ve zarif işlemelere kavuşmaktaydı. Yüksek hassasiyet gerektiren bu komplike ve zaman alan prosedür, yetenekli sanatçılara hünerlerini sergileme imkanı sunarken kalemin değerini önemli ölçüde arttırır.
Crescent Filler’in ortasındaki halkaya Mark Twain’in imzası işlenmiştir. Hilal pompanın bir tarafı Conklin logosunu, diğer tarafı ise “Crescent Filler Trade Mark” ibaresi içermektedir.

Peşin Fiyatına
367.59 TL x 9
Peşin Fiyatına
827.09 TL x 4
Peşin Fiyatına
367.59 TL x 9
Peşin Fiyatına
367.59 TL x 9
Peşin Fiyatına
827.09 TL x 4
Conklin Mark Twain