Conklin Stylograph Mosaic Kahve/Beyaz Mozaikler Tükenmez Kalem

Durum: Stokta
Kendine has çizgilere sahip bu seri, 1930'lu yıllardaki Conklin mozaik deseninin modern bir yorumudur. Stylograph Mosaic koleksiyonu, üretimi zor ve
Nakit Fiyat: 1575.36 TL Taksitli Fiyat: 1750.40 TL
ADET:

Conklin Stylograph Mosaic
Kendine has çizgilere sahip bu seri, 1930'lu yıllardaki Conklin mozaik deseninin modern bir yorumudur.
Stylograph Mosaic koleksiyonu, üretimi zor ve nadir bulunan eşsiz güzellikte akrilik reçinelerden imal edilmektedir. Art deco tarzda blok desenli Stylograph'lar el ile üretildiği için hiçbir kalem bir diğerine benzemez.
Klips ve metal aksamlar en üst kalitede kromdandır. Kapağın üstünde ve klipste Conklin logoları, orta halkada "C" harfinin her iki yanında dörder adet hilal işlemesi bulunur.
Çevirmeli mekanizma
"Parker" kalem tipi standart refillConklin 1898 Hakkında :

Amerika Birleşik Devletlerin Toledo kentinde 1898 yılında kurulan Conklin Pen Company dolma kalemlerin en önemli ve yenilikçi üreticilerinden biri olarak anılır.
Firma kurucusu ve mucit Roy Conklin, dolma kalemi daha pratik ve rahat kullanımlı hale getirmek için Crescent Filler™ (Hilal Şekil Pompa) sistemini tasarladı ve geliştirdi. Hilal şeklinde ve kalemin gövdesinden çıkan bir metal parçayla aktive edilen Crescent Filler, kalemin tek elle doldurulmasını sağlayan dahice bir buluştu. Hilal bastırıldığında dahili basınç çubuğu kauçuk pompayı sıkıştırıyor, bırakıldığında ise oluşan basınç farkıyla mürekkep pompa tarafından rezervuara dolduruluyordu.
Amerikan edebiyatının babası olarak anılan Mark Twain, 1903 yılında bu kendi kendine dolan Conklin Crescent Filler sistemine duyduğu hayranlığı şu sözlerle ifade etmiştir: "Bu kalemi on kaleme değişmem çünkü pompasını karnında taşıyor ve istesem de kaybetmem mümkün değil."
Conklin Stylograph Mosaic Kahve/Beyaz Mozaikler Tükenmez Kalem

Peşin Fiyatına
194.49 TL x 9
Peşin Fiyatına
437.60 TL x 4
Peşin Fiyatına
194.49 TL x 9
Peşin Fiyatına
194.49 TL x 9
Peşin Fiyatına
437.60 TL x 4
Conklin Kutu2