Conklin Symetrik1929 Siyah/Beyaz Gövde Çelik Klips Tükenmez Kalem

Durum: Stokta
Bir başka Conklin klasiği yeni SYMETRIK koleksiyonu ile geridönüyor. İlk olarak 1929 yılında takdim edilen SYMETRIK, bir başarı öyküsüd
Nakit Fiyat: 1074.31 TL Taksitli Fiyat: 1193.68 TL
ADET:

Conklin Symetrik1929
Bir başka Conklin klasiği yeni SYMETRIK koleksiyonu ile geridönüyor. İlk olarak 1929 yılında takdim edilen SYMETRIK, bir başarı öyküsüdür.
Orjinal model baz alınarak yeniden hayat verilen bu göz kamaştırıcı kolleksiyon, 1920'li yılların tasarımını ve fonksiyonalliğini birleştiren tarzını yansıtır.
Dolmakalem, meşhur Conklin logolu paslanmaz çelik uca sahiptir.
Bir çok Conklin kalemde olduğu gibi SYMETRIK, patenti firma tarafından 1918 yılında tescil ettirilen mekanizmalı klips "Rocker Clip" ile donatılmıştır. Bu son derece fonksiyonel klips sayesinde kalem, gömlek veya cekette rahatlıkla taşınabilir.
Çevirmeli mekanizma
1 adet Siyah "Parker Tipi" refill ile birlikte 

Conklin 1898 Hakkında :

Amerika Birleşik Devletlerin Toledo kentinde 1898 yılında kurulan Conklin Pen Company dolma kalemlerin en önemli ve yenilikçi üreticilerinden biri olarak anılır.
Firma kurucusu ve mucit Roy Conklin, dolma kalemi daha pratik ve rahat kullanımlı hale getirmek için Crescent Filler™ (Hilal Şekil Pompa) sistemini tasarladı ve geliştirdi. Hilal şeklinde ve kalemin gövdesinden çıkan bir metal parçayla aktive edilen Crescent Filler, kalemin tek elle doldurulmasını sağlayan dahice bir buluştu. Hilal bastırıldığında dahili basınç çubuğu kauçuk pompayı sıkıştırıyor, bırakıldığında ise oluşan basınç farkıyla mürekkep pompa tarafından rezervuara dolduruluyordu.
Amerikan edebiyatının babası olarak anılan Mark Twain, 1903 yılında bu kendi kendine dolan Conklin Crescent Filler sistemine duyduğu hayranlığı şu sözlerle ifade etmiştir: "Bu kalemi on kaleme değişmem çünkü pompasını karnında taşıyor ve istesem de kaybetmem mümkün değil."

Peşin Fiyatına
132.63 TL x 9
Peşin Fiyatına
298.42 TL x 4
Peşin Fiyatına
132.63 TL x 9
Peşin Fiyatına
132.63 TL x 9
Peşin Fiyatına
298.42 TL x 4
Conklin Kutu2