Çubuklar

RENKLİ ÇUBUKLAR 

Çocuklarımıza küçük yaşlarda el becerisi kazandırmamız gerekir ve bu becerinin ilerleyen yıllarda devam ettirilmesi şarttır. Bu yüzden renkli çubuklar sizin büyük destekçiniz olacaktır. Farklı renk ve modelde üretilen bu çubuklar çocuklarınızın hayal gücüne göre şekiller verebileceği tahta ya da plastik malzemeden yapılmış ürünlerdir. Çocuklarınız renkli çubukları yan yana ya da üst üste koyarak evler, yollar, köprüler yapabilir böylelikle el becerilerini sergilemiş olurlar.

 

RENKLİ ÇUBUKLARI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

Renkli çubukların şekil ve görünüş bakımından birbirinden çok farklı olanları vardır. Düz renkli çubuklar, yuvarlak renkli çubuklar ya da farklı boyutta renkli çubuklar bulmak mümkündür. Renkli çubukları seçerken kullanılan renklerin sağlığa zararsız olduğuna dikkat etmeniz gerekir çünkü küçük genel olarak çocuklar için satın alınan bu çubuklar çocuğunuzun sağlığına zarar vermemelidir. BRONS renkli çubukları farklı çeşitleri canlı renkleri ve kaliteli malzemesi sebebiyle düşünmeden tercih edebileceğiniz bir markadır. 

 

RENK ÇUBUKLAR NASIL KULANILIR

Renkli çubukların ham maddesi tahta ya da plastik olduğu için birbirine kolaylıkla yapışabilir. Eğer yapıştırmak istemiyorsanız kenarlarının üst üste konulduğu zaman düşmeden durması için özel olarak oyulmuş olanları vardır. Renkli çubuklarda amaç çocuklarınızın sürekli olarak bir şeyler yapması ve onları bozarak tekrar yeni bir şeyler yapması böylelikle zihninin ve hayal gücünün sürekli canlı tutulmasını sağlamaktır. Yaptığı bir evi bir süre sonra farklı bir nesneye çevirmek çocuklarınızın el becerisi içinde oldukça önemlidir.