Dosyalama ve Org.

D MEKANİZMALI KLASÖR; Bu klasör tipinin içerisinde metal dört halka bulunmaktadır. Evraklar bu halkalardan geçirilir ve bir defter sayfası gibi düzenli durmaları sağlanır.

BÜRO KLASÖRÜ; Büro klasörleri sert plastik veya sert kartondan üretiliri büroların eksik olmayan ürünlerindendir. Evrakların ortadan düzenli bir şekilde kaldırılması yada başka bir yere gönderilmesi için kullanılır ayrıca sadece bürolarda değil büro dışında da kullanıma müsaittir.

HALKALI KLASÖR; Halkalı klasörler iç kısmında bulunan halka şeklindeki metaller sayesinde evrakların kolayca düşmemesinin sağlar. Oldukça kullanışlı bir üründür.

Çekmeceli dolaplar ofislerde kullanmak için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Birçok ofiste tercih edilmektedir. Dosyaların yada ofis eşyalarının dağınık görünümünden kurtulması için ideal ürünlerdir. Dosyalarınızı, evraklarınızı kolaylıkla muhafaza edebilmenizi sağlar. Kalemkutusu.com’un  tam ofisinizin ihtiyacına göre üretilmiş seçeneklerine göz atmalısınız. 

Sekreterlik sert bir zemin üzerine tutulabilecek mandal gibi bir aparatla yazı yazmamızı sağlar. Kullanımı da oldukça rahattır. Farklı boyutlarda A5, A4sekreterlik şeklinde satılmaktadır. Farklı farklı renklerde de üretimi yapılmaktadır. Not alacağınız veya yazı yazacağınız kâğıdın boyutuna göre tercihler yapabilirsiniz. Hayatımızın hemen hemen her alanında bunları sıklıkla görebiliriz.

SIKIŞTIRMALI DOSYA; Bu dosya çeşidi içerisine konulan evrakları sıkıştırarak sabit tutmakta ve düşmesini engellemektedir. Bir kısmı sert plastik bir kısmı yumuşak plastikten üretilmiştir. Oldukça kullanışlı bir üründür evrak taşımak ve saklamak için son derece uygundur.

YAYLI DOSYA; Yaylı dosya kalın bir dosya türüdür içerisinde yaylı metal mekanizması vardır ve bu mekanizmaya evraklar yerleştirilmektedir. Birçok evrakı içerisine alabilen bir üründür. Kapak kısmı plastikten yapılmıştır bu plastik fazla sert değildir.

SUNUM DOSYASI; Sunum dosyaları içerisinde şeffaf yaprakları bulunan kullanım alanı en geniş dosya çeşitlerindendir.

 

Dosyalama ve Org.