Dünya,Pusula ve Haritalar

HARİTALAR

Haritalar okul hayatımız da en çok kullandığımız ürünlerdir. Özellikle coğrafya derslerinin olmazsa olmazıdır. Haritaları öğrencilerin yanın da öğretmenlerde ders anlatmak için kullandıkları görsel materyalleridir. Haritalar üretilirken üzerine yazılan yazılara karşı silinebilir özellikte oldukları için öğretmenlerin ders anlatımı da kolaydır. Farklı çeşitlerde ve renklerde üretilmektedir. Aynı zaman da harita almak istediğiniz de istediğiniz boyutlarda bulmanız çok kolaydır. Ders çalışırken harita kullanımın da görsel bilgi daha kalıcı olduğu için kullanımı çok faydalıdır. Aynı zaman da 3D özellikli olarak da üretilmektedir. Haritalar kullanarak tarih coğrafya gibi derslerde daha başarılı olabilirsiniz. Ülkemizi ve dünyayı yakından tanımak için haritalar kaçınılmaz  ihtiyaçlardandır.

HARİTALARIN FİYATLARI

Haritaların fiyatları markasına ve çeşidine göre farklılık göstermektedir. Kaliteli ve kullanışlı bir harita almak isterseniz de harita fiyatları buna göre değişiklik göstermektedir. Derslerde kullanabileceğimiz haritalar ise daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Özel üretim olan ve 3D olan harita çeşitleri ise diğerlerine göre biraz daha pahalıdır. Fakat istenilen çeşide ve boyuta göre her bütçeye uygun harita bulmak mümkündür.

 

HARİTA MARKALARI 

Birçok firma tarafından üretimi yapılmaktadır. Dolayısıyla birçok marka vardır. Bu marklar kendi kullanmış olduğu malzemeler doğrultusunda fiyat belirlerler. Fakat en çok bilinen ve tercih edilen harita markası Hatas markasıdır. Diğer bir tercih edilen ve en çok kullanılan marka ise Akyazı markasıdır. Bu markalar dışında birçok marka ve fiyatta harita bulunmaktadır.