Ebru Boyası

EBRU BOYASI 

Hobi olarak ya da iş amaçlı yapabileceğiniz en güzel sanatlardan birisi olan ebru sanatının yapımı için kullanılan boya çeşidine ebru boyası denir. Ebru boyası doğal bileşenlerden yapılan yüksek pigmentasyona sahip bir boya çeşididir.

 

EBRU BOYASI KULLANIMI

Ebru teknesine hazırladığınız suyun içerisine ebru boyalarından damlatın istediğiniz renkte ebru boyası kullanabilirsiniz damlatmış olduğunuz ebru boyalarını fırça yardımı ile şekillendirin sonrada ebru sanatı için kullanılan özel kağıtlardan bir tanesini bu teknenin üzerine kapatın bir süre sonra kağıdı çekin ve boyanın kurumasını bekleyin. Ortaya çıkan sanat eserinizi zarar görmeyecek bir yerde rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. Ebru sanatı için SÜDOR boyalarını kullanabilirsiniz. Kaliteli SÜDOR boyaları uzun süre rengini ve parlaklığını muhafaza etmektedir. Doğal yöntemlerle elde edildiği için sağlığınıza zarar vermeyecektir.

 

EBRU BOYASI RENKLERİ

Ebru boyası temel olarak altı retken oluşur bu renkler beyaz, sarı, kırmızı, mavi yeşil ve siyahtır eğer ebru yapmaya yeni başladıysanız bu renkler sizin için yeterli olacaktır fakat bu renklerin yanı sıra farklı renklerden oluşan ebru boya setleri de vardır. SÜDOR markasının canlı renklere sahip ebru boyaları ihtiyaç duyduğunuz renk ve sayıda ebru boyasını size sunmaktadır. Damlalıklı şişelerde bulunan bu boyaları kullanarak duvarlarınızı süsleyecek tablolar oluşturabilirsiniz. Uzun yıllar canlılığını yitirmeyen renkleri sayesinde SÜDOR boyaları hayatınızın ve evinizin bir parçası haline gelecek ebru sanatını en iyi şekilde yansıtmanızı sağlayacak.