Elişi Kağıdı

 EL İŞİ KAĞIDI NEDİR

Genellikle okul öncesi eğitim veya ilkokul yıllarında sıkça karşılaştığımız parlak yüzeyli A4 boyutundaki kağıtlara el işi kağıdı denir. Küçük çocukların el becerilerini geliştirmek yaratıcılıklarına katkı sağlamak amacıyla el işi kağıtlarını kullanarak yapılan etkinlikler okul öncesi eğitim için ders niteliği taşımaktadır. Farklı renkleri ve kolay şekil verilebilir özelliği ile renkli el işi kağıtları öğretmenlerinde tercih listelerinde ilk sıralardadır. Küçük çocukların makas tutmayı ve bir şeyleri kesmeyi öğrendiği yıllarda el işi kağıtlarından sıklıkla yararlanılmaktadır.

 

EL İŞİ KAĞIDI NASIL SEÇİLMELİ 

Küçük çocukların bu kadar sık kullandığı bir üründe ilk dikkat edilmesi gereken sağlığa zararlı olup olmadığıdır. Kanserojen madde içermeyen ürünler seçilmelidir. Red Apple sağlık açısından rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünler üretmektedir. Kaliteli ürün tercihi yapmak yaptığınız işini daha iyi gözükmesini sağlar. Kaliteli ürün tercihi olarak Buket ya da Cats markalı ürünleri de kullanabilirsiniz.

 

EL İŞİ KAĞIDININ KULLANIM ALANLARI

Kreş ve ana okulu duvarlarını süsleyen el işi kağıtları origami yapımında da kullanılabilir. El beceriniz varsa evde zaman geçirmek için bile el işi kağıtları kullanabilirsiniz. Kullanım alanı çok fazla ve tercihe göre değişebilen el işi kağıtları süsleme ve el becerisi gerektiren işlerin en çok tercih edilen kağıtlarındandır. Çocuğunuz okula başlamadan önce el işi kağıtlarını kullanmasına böylelikle hem yaratıcılığını hem de hayal gününü geliştirmesine olanak sağlayabilirsiniz 

 

Elişi Kağıdı