Eskiz Kağıdı ve Defteri

ESKİZ DEFTERİ

Çoğumuz önümüze konulan boş kağıtlara bir şeyler çizmeyi severiz. Fakat kaçımız önündeki kağıda bir binanın kabataslak çizimini yapar ya da bir makinenin iç aksanlarını çizer. Çizim defterleri mimarlık veya mühendislik eğitimi alan ya da bu işi yapan kişilerin hayatının bir parçasıdır. Bu çizimlerin ilk hali eskiz defterlerinde yapılır. Kafalarındaki projeyi kabataslak bir şekilde aktardıkları eskiz defterleri onlar için önemli bir gereçtir. Sadece mimarlık veya mühendislik alanının değil görsel sanatlara ilgisi veya yeteneği olan insanlarında sıkça kullandığı bir kırtasiye ürünüdür eskiz defteri.

 

ESKİZ KAĞIDI

Yarı şeffaf olan eskiz kağıtları eskiz defterine çizdiğiniz kabataslak çizimlerin temize çekilmesi ve daha düzenli olmasının sağlayan kağıt türüdür. Yarı saydam yapısı ile çizimlerinizin kopyasını bire bir çıkarmanızda oldukça yardımcı olacak ve işinizi kolaylaştıracaktır. A4 Eskiz kağıtları olarak veya başka boyutlarda da üretilmektedir.

 

ESKİZ DEFTERİ VE ESKİZ KAĞIDI NEYE GÖRE SEÇİLMELİDİR

Eskiz defteri sert kapaklı ve kaliteli malzemeden seçilmelidir. Eskiz kağıtları ise dayanıklı ve sağlığa zararsız malzemelerin kullanıp kullanılmadığına dikkat ederek seçilmelidir. Yapacağınız çizimlerin üstün kalitede olması için eskiz kağıdınızın da kaliteli tercih edilmesi gerekir bu yüzden Südor, Canson, Lutart gibi kırtasiye ürünlerinde kendini geliştirmiş markalardan alışveriş yapmanız çizimlerinizdeki farkı en iyi şekilde ortaya koyacaktır. İstediğiniz boyutta ve türde eskiz defteri ve kağıdına kırtasiye ürünleri satan sitelerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eskiz Kağıdı ve Defteri