Etiket Makinası Şeridi

ETİKET MAKİNESİ ŞERİTLERİ

Her gün birbirinden farklı birçok alanda çok sayıda ürün üretilmekte ve bu ürünler halka sunulmaktadır. Bu ürünler hakkında merak edilen temel bilgilerin çoğu etiketler aracılığıyla insanlara ulaştırılmaktadır. Ürünlerin üzerinde bulunan etiketler, etiket basma makineleri aracılığıyla hazırlanıp basılmaktadır. Makineler ihtiyaca göre farklı özelliklerde olabilmektedir. Makine ile etiket basımı için etiket makinesi şeridi olarak bilinen şeritler kullanılmaktadır.

 

ETİKET MAKİNESİ ŞERİDİNİN ÖZELLİKLERİ VE KULLANIM ŞEKLİ

Etiket makinesi şeritleri kırmızı, sarı, yeşil gibi renkli olabileceği gibi şeffafta olabilmektedir. Ayrıca şerit malzemesi kâğıt ve plastik gibi farklı türdeki malzemelerden oluşabilmektedir. Etiket makinesi şeridi tıpkı bir mezura görünümünde olup halka şeklinde dolanmıştır. Etiket makinesi şeridi, makine içine doğru bir biçimde yerleştirilir. Sonra düğmelere basılarak bilgilerin mürekkep aracılığıyla etiket makinesi şeridine yazılması sağlanır. İşlem sonunda makine, bilgilerin yazılı olduğu etiketi şeritten kesip bırakmaktadır.

 

ETİKET MAKİNESİ ŞERİDİ MARKALARI

Etiket basmak için kullanılan etiket makinelerinin sahip olduğu özelliklere göre kullanılması gereken etiket makinesi şeridi farklılık gösterebilmektedir. Ülkemizde etiket makinesi şeritlerini satışa sunan birçok marka bulunmaktadır. Bu markalardan birkaçı Dymo, Leitz, Brother ve Kraf isimleri ile bilinen markalardır. Örneğin farklı renk ve ebatlarda üretilen Dymo marka etiket basma şeritleri kolay kullanımıyla kullanıcıların iş yükünü azaltmaktadır. Diğer markalar da yine benzer özelliklere sahip olup yerine göre tercih edilebilmektedir.

Etiket Makinası Şeridi