Etiket Makinası

ETİKET MAKİNALARI

Günümüzde birçok sektör, gerek tanıtım gerekse bilgilendirme yapmak amacıyla etiketlerden yararlanmaktadır. Bu etiketlerin basılması için de etiket makinaları kullanılmaktadır. Etiket makinaları sayesinde farklı boyut, renk ve türde etiket basılabilmektedir. Etiket makinelerinin bir kısmı basit bir kısmı da karmaşık ve profesyonel yapıda bulunmaktadır.

 

ETİKET MAKİNASI TÜRLERİ

Etiket makinaları, özellikleri itibariyle kısa süre içerisinde çok sayıda etiket basabilme imkânı sunmaktadır. Özellikle market gibi işletmelerde çok sayıda etiket basılması gerekmektedir. Böyle yerlerde market etiket basma makinası kullanıldığında iş yükü azalmakta ve zamandan tasarruf yapılmaktadır. Bunun dışında rulo etiket makinesi ile üretilen ve barkod yazıcılara uyumlu olan etiketler de işletmecilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

ETİKET MAKİNASI MARKALARI

Günümüzde birçok markaya ait birbirinden farklı özelliklerde üretmiş olan etiket makineleri bulunmaktadır. Dymo markası da bunlardan biridir. Dymo etiket makineleri ile çeşitli büyüklük ve biçimdeki etiketleri yüksek kalitede üretebilmek mümkündür. Bunun dışında Brother, Kraf ve Motex isimli markalarda bulunmaktadır.

 

ETİKET MAKİNASI FİYATLARI

Etiket makinesi alma durumu söz konusu olduğunda fiyat detayı da mutlaka gündeme gelmektedir. Etiket makinesi fiyatları, makineden beklenen performansa göre değişiklik göstermektedir. Eğer az sayıda etiket basımı yapılacak ise fiyatı daha düşük olan ve el tipi olarak tabir edilen basit makineler yeterli olmaktadır. Fakat kısa sürede çok sayıda etiket basımı yapılacak ise daha pahalı ve kapsamlı bir makine gerekli olmaktadır.