Fırça Seti

FIRÇA SETİ

Fırça seti sayesinde birçok boya çeşidinde rahatlıkla boyama işlemi yapabiliriz. Boyamasını çeşidi ne olursa olsun fırça seti içerisindeki farklı kalınlıklarda olan fırçalar sayesinde boyama işleminde zorluk çekmeyiz. Özellikle ressamların olmazsa olmazlarından birisi fırça setidir. Bu set sayesinde eserlerini meydana getirirken teknik çizimleri yapabilirler. Fırça setleri içerisindeki fırçalarım uçları birbirinden farklı olduğu için kullanacağımız alana göre seçimler yapabiliriz. Fırça seti aldığınızda aslında sizler en avantajlı alışverişi de yapmış olursunuz. Aynı anda birbirinden farklı birden fazla fırçanızı olmuş olur.

 

FIRÇA SETİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 

Hem çizimlerinizi hem de boyama işlerimizi kolaylaştıran ütü seti alırken özellikle dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Fırça seti alırken ilk olarak alacağımız fırça seti içerisinde birden fazla kalınlıkta uçlara sahip olan fırça setlerini tercih etmeliyiz. Bunun yanında birbirine yakın uçlu olanlara değil hem küçük uça sahip olan, hem de en büyük uca sahip olan fırçaları sahip olan setleri almalıyız. Uzun ömürlü olmasını istiyorsak Kaliteli markalardan olan südor fırça setini tercih edebiliriz. Bunun yanında fırça uçlarının mutlaka kontrol etmemiz gerekir.

 

FIRÇA SETİ KULLANIRKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN NOKTALAR

Fırça seti alırken dikkat etmemiz gereken noktaların yanında kullanırken de birçok noktaya dikkat etmemiz gerekir. Özellikle fırça seti içerisinde kullanacağınız çalışmaya en uygun olan fırçayı tercih etmekle işe başlayabiliriz. Uyumdan sonra boyama işlemi yaparken çok fazla bastırmadan aşağıdan yukarı doğru hareketlerle boyama işlemini sürdürmeliyiz. Fırça seti içerisinde kullanmış olduğumuz fırçaları tekrar yıkayıp kuruladıktan sonra fırça setinin içerisine koymamız da gerekir. Bu gibi noktalara dikkat ettiğimizde daha uzun ömürlü kullanabileceğimiz fırça setimiz olmuş olur.