Fırça Aparatı-Kalemi

FIRÇA APARATI 

Fırçalar resim yapmak için en gerekli malzemelerdir. Fırçalarınızı uzun yıllar kullanabilmek için bakımlarında dikkat etmeniz gerekir. Her kullanımdan sonra fırçaları temizlemeniz fırçanızın kullanım ömrünü uzatır. Üzerinde kurumuş boya kalan fırçaların bir süre sonra kullanımı zorlaşacak ve işlevselliğini yitirecektir. Bu yüzden fırça temizliği ve bakımı için gerekli fırça aparatlarını kullanmanız gerekir. 

 

FIRÇA TEMİZLEME KAPLARI: Fırçalarda kalan boya kalıntılarını temizlemek için üretilen plastik veya metal çeşitleri bulunan bu kutular sayesinde fırçaların boyaları kolaylıkla akıtılır. İçerisine konulan su da fırçaları bir süre bekletirseniz kurumuş boya lekelerini dahi akıtırsınız. HATAS fırça temizleme kapları iki bölmeli yapısı sayesinde fırça temizlemenizde ve boya yapmanızda büyük kolaylık sağlar

 

TARAMA UÇLARI: Mürekkep kullanarak bir şeyler çizmek ya da yazmak istiyorsanız tarama uçları kullanabilirsiniz. Tarama uçları metal uçlar sayesinde mürekkebi ince çizgiler halinde kağıda aktarır. Farklı bir yazım deneyimi sağlayan tarama uçlarının kalın ve ince uçları vardır. Tarama uçları satın alırken bu konuda uzman markaların tarama uçlarına bakabilirsiniz.

 

MANGAKA: Öncelikle manga Japonlarda çizgi roman demektir mangaka ise çizgi romanları çizen kişilere verilen isimdir. Mangakalar uzun uğraşlar vererek çizgi romanları çizmektedir. Çizgi roman hazırlaması kolay bir iş olmadığı için günlerce emek harcayan mangakalar buna rağmen adlarını çok fazla duyuramamaktadır. Mangaka yapımı ülkemizde yaygın olmasa da başka ülkelerde sık kullanılan bir meslek alanıdır.