Flipchart Kağıdı

FLİPCHART

Genellikle sunum için kullanılan ebatları oldukça büyük bir beyaz kâğıttır. Çoğunlukla bir beyaz tahtanın üzerine sabitlenerek kullanılır. Şeffaf bir yapısının olması her kalem için uygun değildir. Bu kâğıda yazı yazmak için ya da çizim yapmak için flipchart kalemleri kullanılmalıdır. Bu kâğıtlar pano kâğıdı olarak ta satılmaktadır. Flipchart kâğıdı yapışkanlı ve elektrostatik olmasından dolayı takvim planlayıcısı olarak da kullanılmaktadır. Kolay taşınabilir özelliği sayesinde dilediğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz. Afiş yapmak için de bu kâğıtlar çok sık tercih edilmektedir. Genelde rulo şeklinde satılmaktadır. Kâğıdın boyutuna göre rulo içindeki flipchart kâğıdının adedin değişmektedir.

 

FLİPCHART KULLANIM ALANLARI

Eğer bir şirkette çalışıyor ve sunum yapacaksanız flipchart kâğıdı kurtarıcınız olacaktır. Ya da bir okulda öğretmenlik yapıyorsanız bu kağıtları kullanabilirsiniz. Bu kâğıtlar silinebilir özelliğinde olması sayesinde oldukça kullanışlıdır. Bir reklam ajansında çalışıyor iseniz bu kâğıtlar çok fazla kullanılmaktadır. Birbirinden farklı alanlarda bu kâğıtlar talep çok fazladır.

 

FLİPCHART FİYATLARI

Bu kâğıtlara olan talepler çok fazla olduğu için fiyatlar aşağı yukarı aynıdır. Flipchart kâğıtlar rulo şeklinde satıldığı için fiyat konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız. Bu kâğıtları ofis ve kırtasiye ürünleri kategorisinde yer almaktadır.. Farklı boyutlarının olması fiyatta farklılık oluşturmaktadır. Ürünü almadan önce küçük bir fiyat araştırması yapabilirsiniz. Yazı tahtası kategorisinde yer aldığı için fiyatları bazı sitelerde farklıdır.

 

Flipchart Kağıdı