Fon Kartonu

FON KARTONU

Çoğumuzun okul yıllarında tanıştığı ve sonrasında hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen fon kartonu birçok alanda ve işte sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kesimi ve şekil vermesi kolay olan bu ince kırtasiye malzemesi bir ürünü kaplarken hatta bir hediyeyi paketlerken oldukça işe yaramaktadır. Hayatımızı bu kadar kolaylaştıran fon kartonu birçok rengi ve çeşidi bulunun bir üründür. Renkli fon kartonları arasında en çok tercih edilen ana renkler olan siyah fon karton ve beyaz fon kartonlar olmaktadır. Çocuklarınızın kesip şekil vererek hayal gücünü ve el becerilerini geliştirebileceği bir ürün olan fon kartonunu seçerken de belirli şartlara dikkat ederek almak gerekir. 

 

FON KARTONU SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

Böylesine geniş bir yelpazede üretimi olan bir ürünün seçmesi de bir o kadar zordur. Öncelikle malzemesinin kaliteli ve insan sağlığına zararsız malzemeden yapılmış olması gerekir. Bir diğer önemli husus ise renginin canlı ve parlak olmasıdır. Soluk renkli fon kartonu yaptığınız çalışmanın güzelliğini maskeleyecektir. Neredeyse aradığınız her renkte fon kartonu bulabilirsiniz. Birden fazla rengi birleştirerek yapılan fon kartonu çalışmaları eğer doğru ürünü seçerseniz göz zevkine hitap eden bir sanat eserine dönüşür.

Fon kartonunuzun boyu ya da en az rengi kadar önemlidir.4A, A3 fon kartonları ya da 50x70  fon kartonları olarak satılan büyük boy olanalar çok fazla tercih edilmektedir. 

Canlı renkleri yüzlerce çeşidi ile Kraf fon kartonlarını ya da Alemdarfon kartonlarını tercih edebilirsiniz. Bu kartonların canlı renkleri ve kaliteli yapısı sayesinde yaptığınız her çalışma sizi yansıtacaktır.