Fosforlu Kalem Mürekkebi

FOSFORLU KALEM MÜREKKEBİ

Not almayı sevenler için vazgeçilmez olan fosforlu kalem, keçe uç şeklinde olan, isminden de anlaşılacağı üzere açık ve parlak renklerde üretilen kalemlerdir. Kalem ucu keçe şeklinde olduğundan halk arasında keçeli kalem olarak da bilinir. Bu keçeli kalemlere de özel olarak üretilen Fosforlu kalem mürekkebi eşlik eder. Eğitim ve iş hayatında çokça işe yarayan fosforlu kalemler, önemli olan ve vurgulanması istenen kısımların altının veya üzerinin çizilmesi gerektiği yerlerde kullanılır. Araştırmalar da açık ve parlak vurgularla işaretlenen yerlerin insan zihninde daha fazla kalıcılık sağladığını ispatlamıştır. 

Fosforlu kalem siyah ve opak yapılı değil flüoresan mürekkeple doludur. Mürekkebin canlı ve parlak olması sayesinde fosforlu kalem mürekkepleri karanlık bir ortamda dikkat çekici ve parlaktır. 

 

FOSFORLU KALEM MÜREKKEBİ AVANTAJLARI

Sarı, turuncu, kırmızı, pembe, mor, mavi renkli fosforlu kalem mürekkepleri satın alırken en fazla tercih edilen renklerdendir. Özellikle sarı renk fotokopi çekerken gölgeli bir görüntü oluşturmayacağından çok fazla tercih edilir. Fosforlu kalemler sadece ders çalışırken ya da not alırken kullanılmaz. Fosforlu kalemlerle aynı zamanda çok sevdiğiniz kitabınızın, en beğendiğiniz kısımlarını vurgulayarak tekrar tekrar okuyabilirsiniz.

KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesiyle fosforlu kaleminizi, Faber – Castell, EddingBrons gibi güvenilir markaların mürekkepleriyle gönül rahatlığıyla doldurabilir fosforlu kalemlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Fosforlu kalem mürekkepleri sayesinde tekrar tekrar kalem alışverişi yapmayarak cebinizden de tasarruf edebilirsiniz.