Giyotin

GİYOTİN MAKİNASI

Giyotin kâğıt kesme makinesi olarak da bilinmektedir. Gündelik hayatımızda kullandığımız makaslarla aynı işlemi sağlamaktadır. Giyotinin normal makaslardan tek farkı kâğıdı daha kusursuz bir şekilde kesmesidir. Giyotini daha çok matbaa ve kırtasiyeler tercih etmektedir. Giyotin zaman tasarrufu, çoklu işlem kolaylığı ve kusursuz kesim yapması piyasada daha fazla talep görmektedir.

 

GİYOTİN MAKİNALARI KULLANIM ALANLARI

Giyotin makinası sayesinde bir A4 kâğıdı A5 kağıda çevirebilmektedir Giyotin makas üzerindeki ölçüm yapan cetveller sayesinde kağıtlar kusursuz bir şekilde kesilmektedir. Giyotin makas toplu şekilde ki kağıtları tek bir hamle ile kesmektedir ve bu şekilde zamandan tasarruf elde edilmektedir. Giyotin makasın sağlam bir yapıda olması makasın kullanım ömrünü uzatmaktadır.

 

GİYOTİN MAKAS ÇEŞİTLERİ

KW Trio Giyotin A4 Ofis ve kırtasiyelerin sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Şeffaf kesim cetveline sahip olan bu ürün 408 x 176 mm, dir. Giyotin makas normal makaslar gibi kesici bir ürün olduğu için maped sürgülü Giyotin A4 Üniversal makası kullanılmalıdır. Bu makas bıçağın yan kısımlarında bulunan ek parçalar sayesinde zararsız bir şekilde kullanılmaktadır. Bu şekilde giyotinin birbirinden farklı çeşidi bulunmaktadır.