Graf von Faber-Castell Heritage Alexander Limited Edition Dolma Kalem

Durum: Stokta
Kapağın ucuna koleksiyonun ismi olan “Limited Edition Heritage” işlenmiştir ve her bir dolma kalem için sınırlı üretim 1898 parçadır, 1898 Ottilie ve
Nakit Fiyat: 1079.93 EUR Taksitli Fiyat: 1199.92 EUR
ADET:

Graf von Faber-Castell Heritage Alexander Limited Edition Dolma Kalem
Kapağın ucuna koleksiyonun ismi olan “Limited Edition Heritage” işlenmiştir ve her bir dolma kalem için sınırlı üretim 1898 parçadır, 1898 Ottilie ve Alexandır’ın evlendikleri yılı temsil eder.
Kusursuz olarak işlenmiş ve metal gövdesi birçok kez ayrıntılı biçimde lakelenmiştir
Kapak, kavrama yeri ve kapağun ucu som gümüşten yapılmıştır
iridium uçlu el oymalı 18 karat çift renkli altın
Uç üretimi çoğunlukla el işçiliği gerçekleştirilen yüzden fazla aşamayı içerir
Her bir uç el yapımıdır

Graf von Faber-Castell’den Limited Edition Heritage Koleksiyonu
Kontes Ottilie ve Kont Alexander von Faber-Castell çiftinin aydınlık kişilikleri ve zevkli çalışma odaları Limited Edition Heritage koleksiyonuna ilham oldu. Klasik bir zarafetle incecik işlenmiş Limited Edition Heritage Alexander ve Ottilie dolmakalemler geçmişe yolculuk yaptırıyor.
Kontes Ottilie ve Kont Alexander
Lother von Faber, varisini tayin etme zamanı gelip çattığında, torunu Barones Ottilie von Faber’i seçti. Bu büyük modern kalem şirketinin tek kadın varisi, en eski Alman Aristokrasi ailelerinden olan Kont Alexander zu Castell-Rüdenhausen ile tanıştı. Barones Ottilie von Faber ve Kont Alenxander zu Castell Rüdenhausen 1898 yılında evlendi. Lother von Faber’in vasiyetnamesi gereği “Faber” adını her zaman bünyesinde barındırması gerekliliğinden bu evlilik yeni bir soylu aile yarattı: “von Faber-Castell”.
Görkemli evliliklerinin ve lüks bir yaşam stilininin ifadesi olan detaylar ile şato soylu aile ve dönemin ünlü mimarlarından Bronu Paul tarafından itina ile dekore edilmiş. Değerli materyallerin kullanımı ve genel tasarımın seçkinliği, etkileyiciliğini bugün hala koruyor.
Graf von Faber-Castell Heritage Ottilie Limited Edition Dolma Kalem
Kontun Muazzam Çalışma Odasından Klasik İzler
Bavyera Süvari Alayı’nın 6. Hafif Süvari Birliği’nin komutanı olan Kont Alexander, hiç ticari eğitim almamasına rağmen kısa sürede ticari zekasıyla dikkat çekti ve 1905 yılında birliğinin armasındaki yeşil renkte ürettiği Castell 9000 ile büyük başarı elde etti.
Graf von Faber-Castell Heritage Ottilie Limited Edition Dolma Kalem
Evlilik sonrası dünyası tamamen değişen Kont özellikle çalışma odası ve mükemmel Castell 9000 kalitesi ile bugünkü Alexander Limited Edition’a ilham kaynağı oldu. Deri koltuk takımlar, cumbalı pencereler ve göz alıcı çalışma masası; ince kakmalı, yeşil lake metal gövdeli gerçek bir klasik olan dolmakalemde fazlasıyla izler taşıyor.
Graf von Faber-Castell Heritage Ottilie Limited Edition Dolma Kalem
ÜSTÜN KALİTE
Metal kısımlar katı gümüşten yapılmıştır. Kavranan kısım, kapağın ucu ve kapak damgayla süslendirilmiştir. Oluklu kapağın ucu, som gümüş Count von Faber-Castell yazı enstrümanlarının karakteristik özelliği olan çifte tırtıkla süslendi. Kapağın tepesine telkâri tekniğiyle işlenmiş A, O, F ve C harfleri, Alexander ile Ottilie'nin baş harfleri ile soyadları Faber-Castell'i temsil eder.

Kapağın üzerindeki dekoratif çemberde ise kalemin Almanya'da elde üretildiğini gösteren "Handmade in Germany" ibaresi işlenmiştir. Kalemin arka kapağına koleksiyonun adı olan “Limited Edition Heritage” ve üretim adedi olarak 1898 işlenmiştir – 1898, Ottilie ile Alexander'ın evlendikleri yılı sembolize eder.

Peşin Fiyatına
133.32 EUR x 9
Peşin Fiyatına
299.98 EUR x 4
Peşin Fiyatına
133.32 EUR x 9
Peşin Fiyatına
133.32 EUR x 9
Peşin Fiyatına
299.98 EUR x 4
grafvonfaber-castell heritage ottilie