Graf von Faber-Castell Pen of The Year "2011" Jade-Yeşim Taşı Dolma kalem

Durum: Stokta
Şans getirdiğine inanılan, gücün sembolü ve ölümsüzlük iksiri olan yeşim taşı büyüleyici bir aura ile çevrelenmiştir. İlk çağlardan itibaren, yeşi
Nakit Fiyat: 2779.37 EUR Taksitli Fiyat: 3088.19 EUR
ADET:Düz Yazı El Yazısı Yazı İstemiyorum

Graf von Faber-Castell Pen of The Year "2011" JadeGraf von Faber-Castell Pen of The Year 2011
Graf von Faber-Castell Pen of The Year "2011" JadeGraf von Faber-Castell Pen of The Year 2011
Şans getirdiğine inanılan, gücün sembolü ve ölümsüzlük iksiri olan yeşim taşı büyüleyici bir aura ile çevrelenmiştir. İlk çağlardan itibaren, yeşim taşından etkileyici şekillere sahip çeşitli nesneler yapılmış, Art Deco döneminin tanınmış lüks kreasyonları için yeşim taşını kullanmışlardır. Bu dönem öncesinde de bol miktarda mücevher kullanmasıyla tanınan Rus kuyumcu Fabergé, yeşim taşından artistik masa araç-gereçleri yaratmaktaydı. Benzersiz gücü ve yaratıcı enerjisi, bu değerli yeşil taşa Faber-Castell'in 250. kuruluş yıldönümü kutlamalarında özel bir rol verdi. Yeşim taşının sekiz bölümü, Faber-Castell ailesinin 8 neslini sembolize etmektedir. Bu özel kalem, Faber-Castell'in 250.Yılı'na özel olarak sadece 1 .761 adet üretiliyor.
 
Sert bir yapısı olan yeşim taşı üzerinde çalışmak çaba gerektirirken, sadece olağanüstü yeteneğe sahip zanaatkarlar bu değerli taşın şaşırtıcı özelliklerini ortaya çıkarabilmektedir. 
 
Zümrüt yeşili renginde Rus yeşim taşının kullanıldığı Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2011, derin yeşil rengi, cezbedici gölgeleriyle alacalı kısımlara sahiptir. Sibirya'da bulunan yeşim taşının nereden çıkarıldığı bir sır olarak saklanmaktadır.
 
Çin'de "Tanrıların Taşı" olarak adlandırılan, krallar ve imparatorların güç ve yetkisini sembolize eden yeşim taşının, her bir parçasının Yılın Kalemi 2011'e yerleştirilmesi pek çok işlemi kapsamaktadır. Ham taşın ilk kez dilimlenmesinden son katının atılmasına kadar geçen sürede, zanaatkarın taşın benzersiz nüanslarını fark etmesi ve yeşim taşının doğal pırıltısını ortaya çıkartması gerekmektedir. Yalnızca doğuştan sanata yatkınlığı olan usta kuyumcular yeşim taşına özel kesimleri yapabilir.
 
Kaleme yerleştirilen platin kaplı çerçeve, yeşim taşı parçalarını bir araya getirirken, kalemi özel bir mücevhere dönüştürür. Gövde ve kapağına ayrıntılı bir şekilde taşların yerleştirilmesiyle, Yılın Kalemi tüm ihtişamıyla ortaya çıkar.
 
Yılın Kalemi 2011, Stephan Değerli Taş Laboratuarı'nın usta bir zanaatkarı tarafından parlatılarak son haline getirilen yeşim taşından yapılıyor. Kalemin yapımı, 15. yüzyılda kurulan, dünya çapında tanınan Idar Oberstein atölyeleri tarafından da destekleniyor.
 
Gövdede kullanılan kıymetli yeşim taşı ve ustaca şekillendirilmiş metal parçalar, Yılın Kalemi 2011'i çok özel ve eşsiz bir dolma kalem haline getirmektedir.
 
El yapımı 18 karat çift renkli altın uç F, M ve B uç kalınlıklarında bulunmaktadır. Her biri tek tek numaralanmış özel ağaç kutusu içinde sunulmakta olup, kutunun cilalanmış yeşil kapağı yeşim taşının rengini yansıtmaktadır.

Faber-Castell'in 250. Yıl kutlamalarına özel olarak belirli sayıda üretilen Yılın Kalemi 2011, Kont Anton Wolfgang von Faber-Castell imzası ile birlikte sunulmaktadır.

 

Peşin Fiyatına
343.13 EUR x 9
Peşin Fiyatına
772.05 EUR x 4
Peşin Fiyatına
343.13 EUR x 9
Peşin Fiyatına
343.13 EUR x 9
Peşin Fiyatına
772.05 EUR x 4
PenofTheYear 2011