Grafik Kalemi

GRAFİK KALEMİ

Grafik kalemi birçok alan da kullanılan bir kalemdir. Grafik kalemi teknik çizim için kullanılan kalemler olarak bilinmektedir. Özellikle mimar ve mühendislerin cisimlerin boyutunu tam göstermek için kullandıkları kalemdir. İnşaat mühendisleri imalat sürecinin sorunsuz bir şekilde yürütmek için grafik kalemi önemlidir. Yumuşak uçlu grafik kalemi  ve sert uçlu olarak çeşitlere de ayrılmaktadır. Grafik kalemi çoğunlukla set şeklinde satılmaktadır. Set içerisinde 3'lü,4'lü,7’li, 12'li olarak ayrılır ve set içerisinde renkler farklıdır. Bazı setler içerisinde ayrı renk fakat uç kalınlıkları farklı olanlar da vardır. Grafik kalemi sayesin de çizim yapmak daha da kolaylaşır ve zevkli hale gelir. Grafik kalemiyle aynı zaman da motifler de çizilebilir. Grafik kalemi ile de birçok hobi yapılabilir.

 

GRAFİK KALEMİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Grafik kalemi alırken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerin başında iyi bir marka tercihi olmalıdır. Grafik kalemi markalarından en çok tercih edilen Rotring piyasada ön plana çıkmaktadır. Grafik kalemi alırken diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta hiç şüphesiz ihtiyaca göre renk seçilmesidir. Grafik kalemi alırken kullanacağımız yere göre renk seçmeliyiz. Grafik kalemi alırken kullanışlı olmasına da dikkat etmeliyiz. Setler halinde almakta bizim için iyi olacaktır.

 

GRAFİK KALEMİ FİYATLARI

Grafik kalemi fiyatları markalara ve firmalara göre farklılık göstermektedir. Fakat grafik kalemi çok da pahalı ürünler değildir. Fakat kaliteli ve markalı bir kalem tercih edersek fiyat farkı yaşanabilir.

 

Grafik Kalemi