Hamur Tipi Yapıştırıcı

HAMUR TİPİ YAPIŞTIRICILAR

Yapıştırıcılar iki madde arasında kuvvetli bir bağlantı oluşturan yapışkan maddelerdir. Kullanım amaçlarına göre ve tüketicinin yaş grubuna göre sınıflandırılırlar. Yapıştırıcılar kullanım amaçlarına göre tadilat amacıyla ya da sanatsal amaçla kullanılmak üzere ikiye ayrılır. Sanatsal amaçla kullanılan yapıştırıcılar sıvı veya katı formda bulunabilir. Sıvı halde bulunan yapıştırıcılar her türlü maddeleri yapıştırmak amacıyla kullanıma uygunken katı formda bulunan yapıştırıcılar genel olarak karton, kağıt, mukavva gibi maddelerin yapıştırılması için uygundur. Katı formda olan yapıştırıcılar, sıvı yapıştırıcılar kadar güçlü olmadığından kullanımı çok daha rahat ve konforludur fakat yapışkanlık gücü sıvı yapıştırıcılar kadar güçlü değildir. Hamur kıvamındaki yapıştırıcılar ise ev içi yapıştırma işlerinde büyük konfor sağlamaktadır.

 

HAMUR YAPIŞTIRICI NEDİR

Hamur yapıştırıcılar katı halde bulunan, kullanım öncesinde hafif yoğurularak istediğiniz hacme gelen yapıştırıcılardır.

 

HAMUR YAPIŞTIRICILAR NERELERDE KULLANILIR

Hamur yapıştırıcılar yüzeyde iz bırakmadığından ve kolay sökülebildiğinden duvar, kapı gibi alanlar için kullanıma uygundur. Kablolarda da temassız kısımlar için hamur yapıştırıcılar kullanılabilmektedir. Parçalara ayrılabilir ve tekrar kullanılabilir olduğundan hamur yapıştırıcı ergonomiktir. Hamur yapıştırıcısına, yapıştırmak istediğiniz yüzeye göre şekil verebilirsiniz.

KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesi sayesinde, müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği yüksek PRİTT, SCOTCH gibi markaların hamur yapıştırıcılarına kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz.