Japon Yapıştırıcı

JAPON YAPIŞTIRICI

Yapıştırıcılar iki madde arasında kuvvetli bir bağlantı oluşturan yapışkan maddelerdir. Kullanım amaçlarına göre ve tüketicinin yaş grubuna göre sınıflandırılırlar. Yapıştırıcılar kullanım amaçlarına göre tadilat amacıyla ya da sanatsal amaçla kullanılmak üzere ikiye ayrılır. Sanatsal amaçla kullanılan yapıştırıcılar sıvı veya katı formda bulunabilir. Sıvı halde bulunan yapıştırıcılar her türlü maddeleri yapıştırmak amacıyla kullanıma uygunken katı formda bulunan yapıştırıcılar genel olarak karton, kağıt, mukavva gibi maddelerin yapıştırılması için uygundur. Katı formda olan yapıştırıcılar, sıvı yapıştırıcılar kadar güçlü olmadığından kullanımı çok daha rahat ve konforludur fakat yapışkanlık gücü sıvı yapıştırıcılar kadar güçlü değildir. Tadilat, onarım gibi yüksek bağlayıcılık gerektiren işlemlerde sıvı halde bulunan japon yapıştırıcılar kullanılır.

 

JAPON YAPIŞTIRICI NEDİR

Japon yapıştırıcı sıvı formda bulunan, kuvvetli bağlayıcılık özelliğiyle bilinen güçlü yapıştırıcılardır. Bez, kumaş, kalın kartonlar, cam, seramik, ayakkabı gibi tamirat gerektirebilecek her türlü maddeyi kolaylıkla yapıştırabilir. Japon yapıştırıcı kullanılan ürünler darbeye karşı dayanıklı hale gelir. Çabuk kurur. 

 

JAPON YAPIŞTIRICI KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR

Japon yapıştırıcı kullanırken, yapıştırıcı kesinlikle ciltle temas etmemelidir. Temas etmesi halinde cilde hasar verebilir. Japon yapıştırıcıdan maksimum verimi alabilmek için, yapıştırıcıya kuruyana kadar dokunmamak ve gelebilecek darbelerden eşyayı korumak gerekmektedir. KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesi sayesinde müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği yüksek Pattex- Scotch gibi markaların japon yapıştırıcılarına kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz