Kılçık ve Kılçık Makinası

Kılçık ve Kılçık Makinesi

Kılçık makinesi, malzemesi kumaş olan ürünlerin fiyatlarını belirtmeye yarayan araçtır. Yapışkanlı kağıtlarla basılan etiketler kumaş ürünler için yeterli gelmediğinden, kumaşa bir iğne aracılığıyla geçirilen etiketler vardır. Bu etiketleri kumaşa geçirmekte aracı olan makine kılçık makinesidir. Tabancada bulunan düğmeye bastığınızda düğme aşağı yönde hareket eder, tabancanın uç kısmını etiketleyeceğiniz ürünün ilgili kısmına geçirdiğinizde iğne kumaşa geçer. Böylelikle kılçık kumaşa bağlanır ve etiketleme işlemi tamamlanmış olur.

Kılçık Makinesi Nerelerde Kullanılır

Kılçık makinesi, kumaş ürünlere daha çok hitap ettiği için genel olarak tekstil sektöründe yaygın olarak kullanılır. Kullanımının çok kolay ve pratik olduğu kılçık makineleri, kalın kumaşlı ceketler, etekler, kazaklar için rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda kılçık makineleri uzun vadede uygun fiyatlı olup hem zamandan hem de cebinizden tasarruf etmenizi sağlar.

Neden Kılçık Makinesi Kullanılmalı

Kılçık makinelerinde var olan iğneler sayesinde etiket üzerinde başka işlem yapmadan hızlı ve güvenli etiketleme yapılır. Bu pratikliği sayesinde perakende satış yapan mağazalarda genellikle kılçık makinesi kullanılır. Aynı zamanda kılçık makinesi, yapışkanlı kâğıt etiketleme yöntemine göre ürünlere çok daha profesyonel bir görünüm kazandırır. Kılçık makinenizdeki iğnenin olası bir kırılması durumunda ürünlerinizde delikler meydana gelebilir. Bu yüzden ürünlerinize zarar gelmemesi açısından kılçık makinesindeki iğnelerin dayanıklılığı önem taşımaktadır. Bu bağlamda Kalemkutusu’ndaki geniş ürün ve fiyat yelpazesi sayesinde Kraf, Saif, Motex markalarına ait kılçık ve kılçık makinelerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

 

Kılçık ve Kılçık Makinası