Kalemtraşlar

KALEMTRAŞLAR

Kalemtraşlar, kurşun kalemi, boya kalemi gibi açılabilir uçta olan kalemlerin ucunu açmak için kullanılır. Kalem ucu bileyici olarak da bilinirler. Kalemtraşlar, birbirinden farklı renkte ve şekilde üretilir. En yaygın olanı gri ve parlak renkte olan küçük tek gözlü kalemtraşlardır. Bu kalemtraş modeli ekonomik ve küçük boyutlu olduğundan evde, ofiste ya da farklı işletmelerce sıkça tercih edilmektedir. 

 

KALEMTRAŞ SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEYLER NELERDİR

Kalemtraş seçiminde göz önünde bulundurulması gereken birçok unsur vardır. Bunları sıralayacak olursak kaleminizin boyu, kalemtraşın bileme mekanizması, kaleminizin ucu ve kalemtraşınız uyumu, kullanım ömrü ve dayanıklılığı gibi birçok unsurdur. Ayrıca kaleminizin soyulan kısmı için kalemtraşın haznesi önem taşımaktadır. Hazneli kalemtraşlar sayesinde soyulan kısımlar için ekstra çöp aramanıza gerek kalmayacak, bu kısımları haznede biriktirebileceksiniz.

 

KALEMTRAŞ MODELLERİ NELERDİR

Kalemtraşlar mekanizması göre pilli kalemtraşlar ya da manuel kalemtraşlar olarak ikiye ayrılır. Üretim ham maddesine göre de plastik kalemtraş, metal kalemtraş olarak nitelendirilebilir. Pratik ve konforlu bir kullanım açısından kollu ve çevirmeli kalemtraş modelleri çok daha avantajlıdır. Sıkça kalemtraş kullanılan devlet daireleri gibi iş yerlerinde bu model tercih edilir. Farklı desenler taşıyan kalemtraşlar sayesinde çocuklarınıza motivasyon sağlayabilir, ders çalışma ortamlarına renk katabilirsiniz. KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesi sayesinde müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği yüksek markaların kalemtraş modellerine hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.