Kaligrafi Kalemi

KALIGRAFI KALEMİ

Kaligrafi kalemleri güzel yazı yazmamız da bizlere en büyük yardımcıdır. Güzel yazı yazmak günlük olarak yapabileceğimiz hobiler arasındadır. Fakat kaligrafi yazarken kaligrafi kalemleri kullanmak yazılarımızı daha güzelleştirir. Kaligrafi kalemi güzel yazı yazılması için üretilmiştir. Kaligrafi kalemleri farklı uçlara sahiptir. Uçları sayesinde yazılarınızın kalınlığına inceliğini ayarlayabilirsiniz. Kaligrafi kalemi uçları da yuvarlaktır. Uçlarının yuvarlak oluşundan dolayı mükemmel bir mürekkep akışı sağlanır ve yazılar pürüzsüz olur. Özellikle bu kalemler ile Arap harfleri yazıldığı zaman muazzam bir görüntü oluşur. Kaligrafi yapmak istiyorsanız kaligrafi kalemleri tercih etmelisiniz. Kaligrafi kalemi ile yazılan yazılar daha estetik görünürler.

 

KALİGRAFİ KALEMİ FİYATLARI

Kaligrafi kalemleri birçok firma tarafından üretimi yapılmaktadır. Bu firmalar ve markaları doğrultusunda fiyat vermektedir. Kaligrafi kalemlerinin farklı uçlarda olması fiyatlara etki etmektedir. Kaligrafi kaleminde asıl fiyata etki edenler ise tabii ki kullanılan malzemenin kalitesidir. Fakat kaligrafi kalemi bütçenize uygun fiyatlara da bulabilirsiniz.

 

KALİGRAFİ KALEMİ RENK ÇEŞİTLERİ

Kaligrafi kalemlerinin en çok kullanılan rengi siyahtır. Fakat kaligrafi kalemi üreten firmalar son zamanlarda renginde çeşitlendirme yapmaktadır. Özellikle hat sanatında olduğu gibi kaligrafi kaleminde de altın rengi kullanılmaktadır. Altın renginden sonra da gümüş rengi tercih edilmiştir. Bakıldığı zaman kaligrafi kalemi renkleri siyah altın ve gümüş olmak üzere üç çeşidi bulunmaktadır. Bu renkler arasından sizin en çok hoşunuza gideni tercih edebilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.