Kaligrafi Mürekkebi

KALİGRAFİ MÜREKKEBİ

Kaligrafi kelime kökeni itibariyle güzel yazı sanatı anlamına gelmektedir. Kaligrafi mürekkebi, kaligrafi kalemiyle harflere güzel biçimler vererek daha estetik yazılar oluşturulur. Kaligrafi sanatını icra edenlere kaligraf denilmektedir. 

 

KALİGRAFİNİN UYGULAMA ALANLARI NELERDİR

Kaligrafi, harflerle estetik bir görüntü hedefleyen herkes için önemli bir sanattır. Geleneksel hat sanatının batı muadili olarak ortaya çıkan kaligrafi sanatı, gerek profesyonel yaşantımızın gerekse özel hayatımızın hemen hemen her yerinde rastlayabileceğimiz bir sanattır. Örneğin graffiti ile uğraşanlar kaligrafiden mutlaka ilham alır. Ya da tabela yazımlarında, özel gün kartlarında kaligrafinin büyük bir önemi vardır. Kaligrafinin uygulama alanları arasında sadece bu örnekler yoktur. Günlük hayatımızda logolarda, diplomalarda, gazete-dergi başlıklarında, fontta, kitap kapaklarında ve birçok küçük detaylarda zarif kaligrafi esintilerine rastlayabilir.

 

KALİGRAFİ KALEMLERİ

Kaligrafi kalemleri, diğer kalemlere göre daha özel ve farklı üretilmiştir. Kaligrafi kalemleri, estetik bir yazı ortaya sunmak ve mürekkebi iyi taşıyabilmesi için üretildiğinden kalemin ucu daha ince ve şekillidir. Bu özel uç sayesinde ortaya çıkan yazı kıvrımlı ve incedir. 

Kaligrafi kaleminin bu kadar özel ve farklı tasarıma sahip olması dolayısıyla mürekkep seçimi büyük önem taşımaktadır. Mürekkep seçiminde kaligrafi kalemleri için özel olarak üretilen kaligrafi mürekkepleri tercih edilmelidir. Su bazlı mürekkepler kaligrafi kalemleri için uygundur. Kaligrafi mürekkepleri genel olarak siyah ve mat olsa da son zamanlarda farklı renklerde ve parlaklıklarda mürekkep renkleri de mevcuttur.

KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesiyle güvenilirliği ve müşteri memnuniyeti yüksek markaların kaligrafi mürekkeplerine kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz.