Karton

KARTON 

Ham maddesi odun hamurundan oluşturulan bu kalın kağıt türü aklınıza gelebilecek her yerde karşımıza çıkmaktadır. Karton kutular da , taşıma için kullanılan karton kolilerinde, çikolata kutularında hatta kahve bardaklarında bile karton ile karşılaşabiliriz. İhtiyaca göre kalınlığı değişen karton farklı renklerde de üretilmektedir.

 

KARTONU NEDEN TERCİH ETMELİYİZ

Hızla değişen dünya düzeni ve artan doğa kirliliği insanları petrol bazlı ürünlerden uzaklaştırarak daha doğal ham maddelerine yöneltmiştir. Kartonda bu ürünlerden biridir geri dönüşüm kolaylığı ve sağlığa zararsız olması nedeni ile amacına uygun şekilde üretilip kullanıldığı zaman hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran bir üründür. Kartonun gereksiz israfı yapılmadan doğa dostu çantalar, kutular ve karton ambalajlar oluşturulabilir. Karton sınırsız kullanım alanına sahip bir üründür kullanmak istediğiniz işe göre şekil verebilir veya boyutunu ayarlayabilirsiniz. Fabrikadan çıkan bir mukavva karton evlerimize bazen bir kutu ya da ambalaj olarak gelebilir. Ya da evimizde kendi ihtiyacımıza göre kartonun işlevini belirleyebilir. Kırtasiyelerden düz bir formda satın alabileceğimiz kartonu bazen bir kedi evi ya da çocuklar için oyuncak haline getirebiliriz.

 

KARTON TERCİHİ NASIL YAPILMALI

Öncelikle doğaya ve insan sağlığına saygı duyan kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler üreten markalar tercih edilmelidir. Seçtiğiniz karton birden fazla kullanıma dayanacak biçimde kaliteli olmalıdır ayrıca gıda malzemelerinde kullanılan kartonların sağlığa zararsız ve kanserojen madde içermeyen ürünler olup olmadığına dikkat edilmelidir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğu için güvenilir ürünler tercih edilmelidir.

Karton