Karton ve Telgraf Klasörler

KARTON KLASÖR

Dışı sert kartondan yapılan bu klasör türü eski bir modele sahiptir. Genel olarak arşivlerde kullanılan klasör tipidir. İçerisinde metal kısım bulunmadığı için diğer dosya türlerine göre içerisine daha fazla evrak almaktadır. İçerisinde evrakları toplu tutmak için çapraz şekilde lastikler bulunmaktadır. Bu lastikler sayesinde dosyaların 

 

KARTON KLASÖR SEÇİMİ

Karton klasör seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli konu dış kapak kısmıdır bu kısmın kaliteli ve sağlam malzemeden yapılmış olması çok önemlidir. Uzun süreler arşivlerde saklanacak olan evrakların zarar görmemesi için kapak kısmının sağlam olması önemlidir. Dosyanın iç kısmında bulunan lastiklerde dosyanın içerisindeki evraklar için önemlidir. Karton klasörlerinizi seçerken ALEMDAR Klasörleri markasını tercih edebilirsiniz. Kaliteli ve sağlam bir dosya seçimi yapmış olursunuz.

 

TELGRAF KLASÖR

Telgraf klasörler görünüş olarak diğer klasörlere benzese de farklı bir yapıya sahiptir. Uzunluk açısından diğer klasörlerden uzundur genel olarak A5 kağıtlar ve fatura arşivlemesi için kullanılır. İçerisinde metalden yapılmış evrak yerleştirmek için mekanizması vardır.

 

TELGRAF KLASÖR SEÇİMİ

Telgraf dosyaların dış kısımlarının kaliteli ve sert olması gerekir çünkü içerisindeki fatura ve evrakların kopyası olmayabilir. Bu yüzden evraklarınızı en iyi şekilde koruyacak klasörün seçilmesi gerekir bunun için NOKİ telgraf klasörlerini seçebilirsiniz. Dış kaplaması oldukça sert ve sağlam olduğu için evraklarınızın zarar görmesini engeller. Bunun yanı sıra birçok renk seçeneği de vardır ofisinizde estetik bir görünüm sağlar.