Kaweco Special Mat Siyah Alüminyum Dolma Kalem

Durum: Stokta
  Kaweco Special serisinin gelişiminde 30 lu yılların ofis kalem modelleri kullanılmıştır. Tüm kalemler Kaweco'nun eşsiz taslakları izlenerek
Nakit Fiyat: 2646.25 TL Taksitli Fiyat: 2940.28 TL
ADET:Düz Yazı El Yazısı Yazı İstemiyorum

Kaweco Special Mat Siyah Alüminyum Dolma KalemKaweco Special Mat Siyah Alüminyum Dolma Kalem
Kaweco Special Mat Siyah Alüminyum Dolma KalemKaweco Special Mat Siyah Alüminyum Dolma Kalem
 
Kaweco Special serisinin gelişiminde 30 lu yılların ofis kalem modelleri kullanılmıştır. Tüm kalemler Kaweco'nun eşsiz taslakları izlenerek yüksek kaliteli Alüminyumdan üretilmiştir. Şık Sekizgen gövde klasik tasarımı üst düzey üretim teknikleriyle buluşturuyor. Tüm bu özellikleriyle Kaweco ofis yazım araçları pazarında bir boşluğu kapatıyor
 
Alman Malı
Mat siyah sekizgen alüminyum gövde
İridyum kaplı çelik uç (Medium-Orta yazı)
Siyah krom kaplı pirinç aksam
Çevirmeli kapak mekanizması
Yaklaşık uzunluklar:
- Kapak sırta takılı halde: 16,3 cm
- Kapak kapalı halde 14 cm
kapak kubbesi metal Kaweco logosuyla süslenmiştir
1 Adet Mavi kısa kartuş ile birlikte
Standart Pelikan tip kısa kartuşla uyumludur 
 

KAWECO FELSEFESİ

Gelenek ve yenilik arasında başarılı köprü.

Kaweco kalem piyasasındaki en eski markalarından biridir. 125 yılı aşkın bir süredir Kaweco kalemleri yüksek kalitedeki yazım araçlarının ayrılmaz bir parçasıdır.

Kaweco azimle geleneği yenilikle birleştiriyor.  Böylece 1881’den beri, değer ve önem verdiklerini kâğıda dökmek isteyenlerin arzularını yerine getiriyor.

Uzmanlar Kaweco kalemlerin benzersiz sekizgen gövdesini günümüze taşıyorlar. Tasarımı ve uygulaması ile ilgili bireysel özgürlük ve maksimum hassasiyet için Kaweko’ya ait bu özel 8 köşeli gövde şekli günümüzde korunuyor.
 
KAWECO TARİHİ
- 1881'de M. Luce et M. Ensslen, Heidelberg kalem fabrikasını açtı. Fakat fabrikanın ismi  Heidelberg günlüklerinde 1889 yılında beliriyor. Kelemlerin ahşap uçları Fabrikada üretilirken kalelere ait uçlar Amerika'dan ihrac edilmekteydi.
- KAWECO 1914 yılında Leipzip fuarında altın ödül aldı. Aynı yıl 1. dünya savaş patladı. KAWECO ticari faaliyetlerini ve üretimini sürdürme izni aldı. Bu izin, KAWECO'nun ekonomiye katkısı ve silahların ahşap gövdelerini üretmesi için verildi.
- 1930'da KAWECO'nun günümüzde kullanılan logosu çizildi. Sekizgen geometrik şeklin içindeki çember üçe bölünerek KA WE KO heceleri yerleştirildi.
- Nihayet 2. Dünya savaşı son buluyor ve birkaç ay sonra KAWECO'ya faaliyetlerini devam ettirme izni çıkıyor.
- KAWECO kalemlerin gövdeleri modern tip  gömme dolmakalem uçlarına göre uyarlandı. Dönemin Alman futbol milli takım antrenörüyle reklam anlaşması yapılarak Kaweco Sport serisinin üretimine başlandı.
- 1971 yılında 20. Olimpiyat oyunları için KAWECO resmi lisans almıştır. Bu resmi lisans ile üzerlerinde değerli taşlar bulunan kalemler, KAWECO Spor setleri adıyla piyasaya çıkmıştır. Çok sevilen bu kalemler birçok sigorta şirketi tarafından promosyon olarak kullanılmıştır.
- 2008 yılı KAWECO 125. yılını kutluyor.

Peşin Fiyatına
326.70 TL x 9
Peşin Fiyatına
735.07 TL x 4
Peşin Fiyatına
326.70 TL x 9
Peşin Fiyatına
326.70 TL x 9
Peşin Fiyatına
735.07 TL x 4
Keweco Dolma