Keçeli Kalem

KEÇELİ KALEM

Keçeli kalemler özellikle okul hayatında çok kullanılan bir kalem türüdür. Keçeli kalemler içerisindeki mürekkep kalıcı boyadır. Keçeli kalemler canlılığını koruyan renklerden oluşur. Yani çizim veya boya yapılırken boyanın rengini nasılsa kuruduktan sonra da canlılığını korur. Keçeli kalemler daha sonradan silinmediği için çizimle ya boya yapılırken çok dikkatli olunması gerekir. Keçeli kalemin bir sürü çeşidi bulunmaktadır. Keçeli kalem kapakları sürekli açık bırakılmadığı takdirde kullanım ömrü uzundur. Keçeli kalemler satılırken set halinde de bulabilirsiniz. İçerisinde su bazlı boyalar kullanılır ve su buzlu olması insan sağlığına zarar vermez. Keçeli kalem silinmeyen boya oldukları için kâğıt dışında her yüzeye uygulanabilir.

 

KEÇELİ KALEMLERİN KULLANIM ALANLARI

Keçeli kalemler her yaş grubuna hitap etmektedir. Özellikle anaokulundaki çocuklara yaptırılan faaliyetler de sıklıkla kullanılır. Veya okuldaki notlarımızı alırken canlı renkleri ile not almak daha eğlencelidir. Veya boş zamanlarımızda keçeli kalemler ile resimler yapabilir yazılar yazabiliriz. Küçük yaştaki çocukların özellikle el becerilerini geliştirmede kullanılabilir. Kullanım alanları bu kadar geniş olan Keçeli kalem sizler de tercih edebilirsiniz.

 

KEÇELİ KALEM MARKALARI

Keçeli kalemlerin üretimi birçok firma tarafından yapılmaktadır. Ve bu firmalar Keçeli kalemleri kendi markalarını vermektedir. Keçeli kalemle arasında en çok tercih edilen markaları almak da önemlidir. En çok tercih edilen markalar ise Pritt, Faber Castell, Amos, Lyra, Stabilo şeklinde sıralanabilir. Sizler de araştırmalarınız sonucunda size uygun olan markayı seçebilirsiniz. Bu markalar keçeli kalemleri hem tek olarak, hem de set halinde satmaktadırlar.