Kinetik Kum

KİNETİK KUM

Kinetik kum küçük çocukların el ve motor becerilerini geliştirmesi için özel olarak üretilmiş dağılmayan oyun hamuru kıvamında bir kum çeşididir. Etrafta yapışmayan ve kurumayan yapısı ile oyun hamurundan bile daha kullanışlıdır. Çocuklarınız deniz kenarında yaptığı kumdan evleri ve kaleleri kinetik kum sayesinde evinizin salonunda yapabilir hem de hiçbir yeri kirletmeden. Kinetik kum dağılmaz ve etrafa yapışmaz bu yüzden evinizi kirletmez.

 

KİNETİK KUM SEÇİMİ

Çocuklarımız için alacağımız bu kum çeşidi sağlığa herhangi bir zararı olmayan markalardan seçilmelidir. Kinetik kum alırken eğer kalitesiz bir ürün alırsanız kuruma ve dağılma problemleri ile karşı karşıya kalırsınız. Kaliteli kinetik kumlar ne kadar oynasanız da kurumaz ve dağılmaz. Bu sayede uzun süre kullanım sağlar.

 

KİNETİK KUM KULLANIMI

Kinetik kum çok kolay şekil alır içerisine koyduğunuz her nesnenin şeklini alabilir. Kinetik kum tercihi yaparken SÜDOR kinetik kumlarını tercih edebilirsiniz. Kuruma yapmaz ve dağılmaz ayrıca farklı renklerde üretildiği için çocukların merakını uyandırmaktadır. SÜDOR kinetik kumlarının yanı sıra BUBU kinetik kumlarını da tercih edebilirsiniz. Küçük ya da büyük kutular içerisinde kinetik kumlar üreten BUBU markası kaliteli ve canlı renklere sahip kinetik kumları ile sadece çocukların değil büyüklerinde ilgi odağıdır. İstediğiniz gibi şekil verdiğiniz canınız sıkıldığında ise kolaylıkla kutusuna koyabildiğiniz etrafa dağılmayan ve etrafı kirletmeyen kinetik kumlar üretmektedirler.