Köpük

KÖPÜK

Küçük çocukların el işi ve hobi etkinliklerinde sıklıkla kullandıkları straforlara köpük denir. Bu köpükler ile birçok boyama işlemi yapılabilir. Özellikle anaokullarında ve kreşlerde öğretmenler öğrencilerine köpük kullandırarak el becerilerini geliştirmektedir. Bu ürün ile çocuklara farklı karakterlerde yaptırılabilir. Aynı zamanda çocuklar bunlarla kendi oyuncaklarını yaptığı için daha sağlıklı olur. Isıya ve ışığa son derece dayanıklı ürünlerdir. Köpük üzerinde boyaya tutabilme özelliğine sahip olduğu için boyamada yapılabilir. Aynı zamanda hafif ürünler olduğu için taşınması ve kullanımı kolaydır. Farklı kalınlıklarda ve uzunluklarda bulunmaktadır. Hangi aktivitede kullanılacak boyutu ve ebatı da buna göre tercih edilmelidir.

 

KÖPÜK KULLANIM ALANLARI

Oldukça fazla kullanım alanına sahip olan bu ürünler birçok hobinin başkahramanıdır. Farklı hayvan figürleri ve oyuncak yapımında kullanılmaktadır. Bunun yanında dekoratif ürünler yapmak için de kullanılabilir. Özellikle çocukların etkinlik amacıyla kullandığı bu ürünlere aynı zamanda kutularda koruyucu olarak da kullanılmaktadır. Aynı zamanda çiçek buketleri yapılırken sabitleyici olarak da kullanılmaktadır.

 

KÖPÜK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Özellikle aldığımız ürünlerde ilk dikkat etmemiz gereken ürünün kalitesidir. Köpük alırken de özellikle ısıya ve ışığa dayanıklı köpükler olanını tercih etmeliyiz. Bu ürünlerde dayanıklılığına da dikkat etmemiz gerekir. Köpükler ne çok sert olmazdı ne de çok yumuşak olmalıdır. Bilindik markalardan da tercih etmemiz daha iyi olacaktır. Bu gibi hususlara dikkat ettiğimiz takdirde kaliteli ve uzun ömürlü köpükler edinebiliriz.