Köpük Bant

KÖPÜK BANT

Köpük bant genel olarak ısı, ses, titreşimlerin sızdırılmamasını sağlamak için kullanılır. Bu yüzden temas etmemesi gereken iki yüzey arasına yerleştirilir. Köpük bant kapı, çerçeve, davar arası gibi iki alan arasında bağlantı olan yerlerde, tamamen bir geçirmezlik sağlamasa da makul ölçüde koruma sağlayacaktır. Köpük bant polietilene benzer bir malzemeden yapıldığından ötürü deri çekme, sızdırmazlık benzeri durumlar için kurtarıcıdır. Örneğin pencerelerinizin kenarlarından ya da alt kısmından gelen soğuk havadan şikayetçisiniz. Pencere kenarlarınıza köpük bandı yapıştırarak bu sorunu makul ölçüde azaltabilirsiniz. Ya da bir odadan diğerine geçen sesten, soğuktan rahatsızsanız köpük bandınızı kapı altlarına kapatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Köpük bantların tek taraflı yapıştırıcı özelliği olabileceği gibi çift taraflı köpük bantları da mevcuttur. Çift taraflı bantlar sürekli hareket etmesi gereken kapı, cam gibi yüzeyler için çok kullanışlı değildir. Çünkü kapı ve camların açılması halinde bant da yerinden oynayacak yapıştırıcı özelliğini kaybedecektir.

 

NEDEN KÖPÜK BANT KULLANILMALI

Köpük bant özellikle kış aylarında cam, çerçeve kenarlarında boydan boya kullanıldığında sızdırmazlık özelliği sayesinde soğuk havayı geçirmeyecek ve ailenizin faturaları için önemli bir tasarruf sağlayacaktır. Kullanımı tadilat gerektirecek işlemlere göre çok daha kolaydır. Koruyucu bandın çıkarılmasıyla hızlıca uygulanabilir. Picador, Kraf gibi güvenilir markalara ait köpük bantlara hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.