Körüklü Dosya

KÖRÜKLÜ DOSYA

Kullanmasını en çok sevdiğimiz dosyaların başında hiç şüphesiz körüklü dosyalar gelir. Bu dosya türü genellikle kullanımı oldukça rahat bir dosya türüdür. Birden fazla gözü olduğu için buralara evraklarınızı ve kâğıtlarınızı sıralayarak koymanız açısından oldukça pratiktir. Aynı zamanda körüklü dosya bölmeleri üzerinde dosya hakkında bölümü olduğu için sıralayabilirsiniz veya bölmenin içindeki kâğıdınızın türünü yazabilirsiniz. Körüklü dosya aynı zamanda kapağı olduğu için içerisine koyduğunuz kâğıtlarınızın kaybolma riski de ortadan kalkar. Farklı renk seçenekleri ile de bizlere görsel bir şölen sunar. Özellikle okullarda şeklinin güzelliğinden ve farklı farklı renkli olmasından dolayı öğrencilerin tercih ettiği dosya türlerindendir.

 

KÖRÜKLÜ DOSYA ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 

Özellikle bu dosyayı alırken malzemenin kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz. Birçok kâğıdımızı veya evrağımız içinde saklayacağımız için uzun ömürlü olanlar ve dayanıklı olanını tercih etmeliyiz. Körüklü taraflarının kopmaması için de daha kalın olanını tercih etmeliyiz.

 

KÖRÜKLÜ DOSYA FİYATLARI

Körüklü dosyalar genellikle çok çok pahalı ürünler değildir. Her bütçeye uygun körüklü dosya bulmak mümkündür. Fakat bazı firmalar bu dosya yürütürken bir sınıf kalite malzeme kullandıkları için fiyatları normalden  daha pahalılık gösterir.. İsterseniz ihtiyacınıza göre tekli ya da birden fazla alabilirsiniz. Aynı zamanda Kraf renkli körüklü dosyalarla iş hayatınıza veya okul hayatınıza renk katabilirsiniz. Faber-castell neon körüklü dosyaları da en çok tercih edilenler arasında yerini almaktadır.