Kumaş Boyası

KUMAŞ BOYASI

Eskimiş veya rengini kaybetmiş olan kıyafetlerimizi tekrar eski haline getirebilmek için kumaş boyası kullanabiliriz. Kumaş boyası ile birçok kıyafetimizi boyayarak onları yeni bir görünüm kazandırabiliriz. Üstelik kullanımı da oldukça basit olduğu için herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilir. Kumaş boyası bizlere birçok alanda yardımcı olabilir. Örneğin evimiz de rengini beğenmediğimiz bir kıyafetimiz varsa kumaş boyası ile onu güzel bir renge kavuşturabiliriz. üstelik İstediğimiz her renkte bulabilmeniz de mümkündür. Kumaş boyaları ile boyadığınız kıyafetlerinizi renk sabitleyici ile yıllarca kullanabilirsiniz.

 

KUMAŞ BOYASI NASIL KULLANILIR

Oldukça basit bir kullanıma olan kumaş Boyası ile kıyafetlerinizi boyamanız için ihtiyacınız olan bir adet kumaş boyası ve biraz sudur. Kumaş boyası ile birlikte renk sabitleyici de kullanırsanız daha kalıcı renkler elde edebilirsiniz.  Bir kapta 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 yemek kaşığı sirkeyi kumaş boyasını karıştırmalısınız. Bunun ardından sıcak su ile kumaş boyasını karıştırıp bir kapta hazır olarak bekletmelisiniz.  Boyayacağınız kıyafeti de çamaşır makinesinde kısa bir programda ıslattıktan sonra kıyafetin üzerine Bu karışımı dökmelisiniz. Aynı zamanda çamaşır makinesine da birazcık yumuşatıcı koyup bu şekilde yıkanmasını sağlamalısınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra kıyafetleriniz artık boyanmış olacaktır.

 

KUMAŞ BOYASI KULLANMANIN PÜF NOKTALARI 

Kumaş boyası kullanırken ilk olarak kaliteli bir marka tercih etmemiz gerekir. Bu markalar içerisinde özellikle Faber-castell kumaş boyaları ve Nova Color markalarının tercih edebilir Aynı zamanda kumaş boyası yaparken önemli bir püf nokta da kumaş boyası için yüksek derecede yıkama yapmanız gerekir. Sıcaklık derecesi olarak 80-90 derece sıcaklığı uygun bir sıcaklıktır. Kumaş boyası yapmadan önce boyayacağız kumaşında ıslak olması gerekir. Bu gibi püf noktalara dikkat ettiğiniz takdirde başarılı bir boyama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.