Mum Boya

MUM BOYA

Canlı renk pigmentleri ile balmumunun bir araya gelmesiyle oluşan ve aynı zamanda canlı renklere sahip olan mum boyası bir boya çeşididir. Hem anaokuluna yeni başlayan çocuklar için hem de boyama işleri ile ilgilenen yetişkinlerin kullanabileceği özelliklere sahiptir. Oldukça rahat ve kolay bir kullanıma sahip olan mum boya sayesinde çocuklar çok rahat boyama işlemi yapabilirler. Bu boyaların beklide en güzel yanı leke bırakmaması ve oldukça kolay çıkarılabilir özelliklere sahip olmalarıdır.

 

MUM BOYALARIN ÖZELLİKLERİ

Numaraların en önemli özelliği özellikle sağlıklı ve sağlığa herhangi bir zararı olmayan maddeden üretilmelidir. Bunun yanında üretim özellikleri özellikle çocukların el yapıları ile uyuştuğu için kolay kullanılır ve çok tercih edilir. Mum boyalar ile boyama yapılırken yanlış boyanan yerler de silinebilir. Çok esnek bir yapıya sahip olan mum boya esnekliği sayesinde dayanıklı ürünlerdir ve uzun ömürlüdür. Aynı zamanda ısı ve ışığa karşı dayanıklı oldukları için erimezler ve kırılmazlar. Kaygan yapıları sayesinde rahat bir boyama imkânı sunar ve kağıdın arka tarafına geçmez.

 

MUM BOYA SEÇİMİ NASIL YAPILIR 

Öncelikle kullanım alanlarını veya kullanacak olan kişinin yaşına göre mum boya bulmanız mümkündür. Eğer çocuğunuz için bir mum boya alacaksınız özel olarak tasarlanmış parmak mum boyaları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda mum boya seçerken çocuğunuzun el kaslarını geliştirmek için parmağa takılan mum boyaları seçmenizde fayda vardır. Mum boya seçimi yaparken eğer yetişkin bir kişi için mum boya seçeceksiniz yetişkinlerin kullanabileceği ince uçlu veya kalın uçlu mum boyalar da bulunmaktadır. Kullanan kişi veya kullanım alanına göre seçim yapmak isteyenler için da aynı zamanda mum boya markası da oldukça önemlidir. Sizlerde en çok tercih edilen ve kaliteli bir mum boya arıyorsanız mopak, play-doh mum boyaları gibi markaları tercih edebilirsiniz.